Kullanıcı Adı veya Şifreyi Yanlış Girdiniz.
Üye Girişi
  Lütfen Email Adresinizi Doğru Giriniz.
  Lütfen Şifre Belirleyiniz.
Şifremi Unuttum
  Lütfen Email Adresinizi Doğru Giriniz.

Mesajınız gönderiliyor. Lütfen Bekleyin

Mesaj gönderdiğiniz için teşekkür ederiz. En kısa sürede yanıtlanacaktır.

Mesaj gönderilirken bir sorun oluştu. Lütfen tekrar deneyin.

Lütfen boş alanları doldurunuz.

Formu Doldurun Sigorta Danışmanlarımız Sizi Arasın!
  Lütfen Adınızı Giriniz.
  Lütfen Email Adresinizi Doğru Giriniz.
  Lütfen Cep Telefonunuzu Düzgün Giriniz.
  Lütfen Arama Zamanını Seçiniz.
Bir Telefona
Sigortacılığa Dair
Herşey İçin

7/24 Danışmanlık
,
Bir Tıka
15
 • Sigorta
 • Şirketinden

En Uygun Teklif!
,
Bir Evet'e
Ücretsiz Kargo
 • ve
 • Hediyesi ile
  Anında Poliçe

  Nedir Bu Kasko Sigortası?

  Kasko Sigortası ile Tam Güvence

  Otomotiv sektöründeki gelişmelere paralel olarak trafikte varlığı artan araç sayısı, şehir içlerinde ulaşımı zorlaştıran yapılaşmalar, araba alımı konusunda oluşan hassasiyet derken günümüzdeki kaza sigortaları bilincine ulaşıldı. Araç sahipleri zorunlu olan mali sorumluluk sigortaları ile birlikte isteğe bağlı olarak yaptırılan kasko sigortalarını günü gününe yenilemeden kaçınmıyor.

  Kaza ve hasar durumunda oluşabilecek tüm masrafları teminat altına alan kasko poliçeleri; çarpma çarpılma, çalınma, yangın, çizilme, lastik patlaması, sokak olaylarından gelebilecek her türlü riski teminat altına almakta. Araç sahibi kişilerin özen gösterdiği bu durum sürücünün kaza sonrası ödeyeceği tamirat masraflarından kurtulmasını sağlamakta.

  Kasko’lu Aracın Farkı

  Kasko sigortası yaptırmak veya yenilemek için sigortacıya başvurulduğunda çoğu sigortalı haklarından haberdar olmadan sigortasını onaylatır. Kasko sigortasının sadece büyük onarım gerektiren durumlarda geçerli olacağını sanarak çoğu durumda sigorta şirketi ile görüşmeye çekinir. Oysa kasko sigortaları otoparkta kemirgen hayvanların vereceği zararlardan; su baskınlarında oluşacak arızalara kadar çoğu riski temin etmektedir.

  Kaskoda Seçme, Tercih Edebilme Farkı

  Aracınız arıza yaptığında nerede olursanız olsun yol yardımı almak, aracınız tamirdeyken yedek araç istemek, koltuk döşemesinde oluşabilecek ufak yanıklar gibi mini hasarların onarılmasını istemek ya da sadece büyük hasarlarda teminat tercih etmek, tamirat masrafının bir bedelini ödemeyi taahhüt ederek daha az prim bedeli ödemek kasko sigortasının tercih avantajları arasında.

  Sigortalı bulunduğu şartlara göre bir poliçe tercih edebilir; trafiğin olmadığı bir şehirde ara ara aracını kullanıyorsa poliçesinin kapsamını daraltabilir.

  Kasko poliçeniz için iyi bir sigortacıdan destek almak, haklarınızı ve koşullarını bilerek, seçerek poliçenizi oluşturabiliri taksit taksit ödeme yöntemi talep edebilirsiniz. En iyi kasko poliçesine sahip olmak ve n uygun fiyatı ödemek için sadece iyi bir Sigortacı’ya ihtiyacınız var…

  Kasko Sigortasıyla İlgili Diğer Konular
  Perte Çıkmış Araç İçin Kasko

  pert_kasko

  Günümüz trafiğinde eski, yıpranmış otomobiller yerine daha çok yeni, bakımlı ve gıcır gıcır tam aksesuar araçlar görmekteyiz. Üstelik sayıları da hızlı bir şekilde artıyor ve her geçen gün park yeri bulmaktan, yoğun sıkışık trafik durumuna kadar düzenli artışlar söz konusu oluyor. Kredi çekme kolaylığı araba alımını desteklediğinden de bu artış belirgin bir biçimde hissedilmekte. Maalesef paralel olarak kazalar, hız yapma arzusu, kötü sürücüler de sayı bakımından artış halinde. Haliyle araba pazarları pertten dönmüş araçlar ile dolu.

  Perte çıkacak kadar ağır hasar geçirmiş araçlar eğer sigortalı ise sigortada pert kaydı ile anılmakta. Yani araç kaza sonrası %70 ve üzerinde hasar görmüş, onarım bedeli aracın rayiç bedeline yakın bir durumda olarak anlamına gelmektedir bu durum. Sigorta şirketi perte çıkmış aracın rayiç bedeli üzerinden hasar ödemesini yapar. Bazı sigorta şirketleri ödemeyi güncel rayiç bedeli üzerinden yaparken bazıları sigorta yapıldığı tarihteki bedel üzerinden de yapabilir. Pert kaydı olan araçlar için bir kasko sigortası sınırlandırılarak yapılmakta; sigorta şirketleri tam kasko teminatı vermemektedir.

  Kasko Yaptırırken Dikkat Edilecek Hususlar

   

  trafik_sigortası_2015Kasko sigortası yaptırırken sigorta şirketinizi iyi seçmeniz gerekir. Teminat seçeneklerinin geniş ve ihtiyacınıza uygun olması kadar; kasko sigortası fiyatı en ucuz limitte olması da oldukça önemli.

  Kasko fiyatı sizin için her ne kadar önemli olsa da hangi fiyata hangi teminatları aldığınızı kontrol etmeniz gerekmektedir.

  Poliçedeki genel şartları ve özellikle de araç sigortası-kasko özel şartlarını iyi okuyun. Grev, lokavt, deprem, sel gibi teminatların bulunup bulunmadığı önemlidir.

  Kasko primlerinizi hangi tarihlerde ödeyeceksiniz? Poliçede yazılı tarihlerden itibaren 15 gün içinde prim taksitini ödememeniz halinde sigorta teminatınızın durdurulduğunu ve bu tarihten sonra meydana gelecek hasarların ödenmeyeceğini unutmayın.

  Kasko poliçenizin enflasyona karşı korumalı mı? Kasko poliçenizde belirtilen araç değerinin piyasa fiyatı ile aynı olmasına gerekiyor. Bu konuda yaşanacak zaaflara karşı olabildiğince tedbirli olmanız gerekmekte.

   

  Arabanızın Anahtarı Çalındığında

  anahtarAraba sahiplerinin bir kabusu olan anahtar kaybı; kaskoda ek teminat olmadığında oldukça sıkıntı doğuruyor. Dolayısıyla ek teminat ile kasko sigortasına anahtar teminatını dahil etmemek günümüz koşullarında oldukça riskli bir durum.

  Kasko sigortası aracın çarpma çalınma yanma gibi durumlarda gördüğü zararları teminat altına alır. Her yıl 1 yıllık süre ile yapılan kasko sigortalarının zorunluluğu söz konusu değildir. Fakat geldiğimiz aşamada her araç sahibi kasko sigortasını trafik sigortası gibi görmekte ve önemsemektedir. Her koşulda ihtiyaç duyulan kasko sigortası araçların sık sık hasar aldığı düşünüldüğünde oldukça kurtarıcı bir görevdedir.

  Araç sigortaları kapsamında kasko sigortası, trafik sigortası en uygun fiyat ile yaptırmak için ve detaylı bilgi almak için Sigortacı Net uzmanları aracılığıyla yaptırabilirsiniz.

  Park Halindeki Aracınızı Sokakta Bekleyenler

  shoot from the window of rush car,motion blur steetYazın gelmesi ile birlikte eve girmeyen çocuklar, sabaha kadar dışarıda oturan gençler ve can sıkıntısından ne yaptığını bilemeyen diğerleri; kimi şut çektiğinden kimi birbirine taş atarken araçlarınız sokak arasında her an zarar görmek üzere sırasını bekliyor olabilir!

  Günümüz araç sahipleri için kapalı otopark bulmak o kadar da kolay değil. Hele ki her hanede bir ve birden fazla araç bulunurken; otoparklarda yer bulmak oldukça zor. Bina sayısı ile araç parkı eşit durumda değil. Mecburen sokak aralarında bir yer bulmak şart. Hatta sürücülerin bir kısmı kaldırımlara park etmek için yarışıyor. bu durumda sokaklarda oynamak, yürümek, gösteri yapmak ya da tehlike saçmak için bulunanlar arabalara da sıkıntı yaratabilmekte.

  Aracınız üçüncü kişilerin vereceği zararlara karşı kasko teminatı ile güvencede ise sorun yok. Böyle bir durumda verilebilecek zararlar siz kazaya karışmamış dahi olsanız kasko güvencesinde karşılanacaktır. Tabi kimse durduk yere sigorta, servis, bakım, onarım ile uğraşmak istemez ama maalesef bu gibi durumlardan oldukça fazla sigortalı müzdarip. sokakta top oynarken sert şutlar çekip arabanın aynasını kıran, arabaları bile bile anahtarla çizen, lastiği patlatanlar yok değil. Bazen cahillikten, bazen yanlışlıkla bazen de bilerek yapılan bu hatalar sürücüye olmadık masraflar çıkardığından kasko sigortaları araçları güvence altına tutuyor.

  Kemirgenlere Karşı Kasko Güvencesi

  kemirgenlere_karşı_kaskoFare gibi yakalanması, durdurulması ve tespiti zor hayvanlar için aracınız lastikleri, döşemesi çok lezzetli gelebilir. Aracın kaputundan içeriye yerleştiğinde hangi kabloyu ne zaman yediğini, araçta çıkacak hasar bedelini tahmin bile edemezsiniz.

  Kasko sigortası teminatları aracın kaza, hasar sonrası onarım masraflarını karşılarken; geniş teminatlı kasko poliçelerinde kemirgenlere karşı kasko teminat güvencesi de sunulmaktadır. Aracı sokakta zarar görmesin diye garajlarda, otoparklarda emniyet altına alan araç sahiplerini bu aşamalarda bekleyen kemirgen hayvanların vereceği zararlar önemli olacaktır.

  Özellikle farelerin her yerden geçebilecek kadar esnek olmaları, aracın iç kablolarını, filtrelerini kemirerek yuvalarından koparabilecekleri unutulmamalıdır. Böyle bir hasarın sonrasında oluşabilecek masraflar beklenenden çok daha yüksektir. En iyisi kasko sigortası ile güvence altına almak ve olası risklerde para ödememek olacaktır..

  Yaz Sıcakları Sürücüleri Zorluyor

  kasko_sigortası_fiyatlarıYaz sıcakları tatilde, piknikte veya gezmede olanlara güzel fakat araba kullanmak zorunda olan kişiler için oldukça zorlayıcı; özellikle trafiğin yoğun olduğu semtlerde.

  Sürekli direksiyon başında olan sürücüler sıcakların da etkisiyle daha fazla bunalıyor ve daha sık kaza ve hasarlar yaşamak durumunda kalıyor. Ramazan ayı içerisinde olduğumuz bu günlerde oruç ve iftar vakti telaşesi kaza sayılarını hızlandırmakta. İftar öncesi trafikte yaşanan aşırı yoğunluklar; yetişme stresi ile birlikte hata düzeyini de etkiliyor.

  Aracınız ile yapacağınız ufak hasarlarda bile diğer sürücü ile anlaşmaya varmak, tutanak hazırlamak durumdasınız. Böyle zamanlar sigortalı olmak ayrıcalık ve hız demektir. Kasko sigortası ve trafik sigortası olan araçlar için tutanak hazırlayarak kazayı anlatmak ve diğer işlemleri sigorta şirketine bırakmak yeterlidir. Araç sahibi sigorta olmadığı bir durumda aracın hasar derecesini öğrenmek, kaza yaptığı diğer araç sahibinden bunu tahsil etmeye çalışmak zorundadır. Anlaşmazlıklar olduğu durumda hem zaman hem para kaybı olabilmekte; çoğu zaman da sonuca ulaşamamaktadır.

  Kasko Sigortasını Daha Ucuza Almak İçin

  kaskoda-indirimKasko sigortası bilinçli ve ihtiyaca yönelik bir şekilde yaptırıldığında oldukça uygun bedellere denk gelmektedir. Önemli olan sigortalının hangi kasko teminatına ihtiyacı olduğunu bilmesi ve sigortacıya bunu önceden aktarabilmesidir.

  Trafikte ya da park halindeyken araçları bekleyen binbir türlü riske karşı yaptırılan kasko sigortaları çok sayıda onarım gerektiren durumu temin eder. Lastik patlaması, aracın çizilmesi, koltuk döşemesinin aşınması gibi mini onarımlardan başka araçlarla yaşanacak büyük küçük kazalar, terör saldırılarından kundaklanmaya kadar çok sayıda hasar kasko sigortasının teminatı altında olabilir.

  Sigorta şirketinin sunduğu teminat kapsamını iyi bilmek ve dönem dönem poliçeye göz atmak iyi olacağı gibi; poliçe bilgileriniz ile sigortacıdan bilgi almanız sorgulatmanız da faydanızadır. Tabii daha da önemli bir aşama olarak doğru kasko poliçesini yapmış olmak oldukça önemli. Bunun için sigortacı ile yapacağını görüşme, detaylı bilgilendirme aşamaları oldukça önemli.

  Kasko poliçesinde sokak olayları terör saldırılarına karşı teminat büyük şehirde yaşayanlar için çok önemli. Küçük ya da tenha şehirlerde yaşayıp da çok fazla trafikte olmayanlar için ise öncelik sırasında olmayabilir. Kasko sigortasında indirim sağlayan yaş, meslek, renk, cinsiyet gibi indirimleri düşünüp poliçeyi o kişi üzerinden yürütmek ve yönetmek de oldukça önemli. En önemli indirimi sağlayan hasarsızlık indirimi için ise poliçenin ilk yılından hasarsız daha doğrusu hasar kaydı olmadan çıkmak önemli. Çünkü diğer yıllarda hasarsızlık arttıkça indirim oranı da artacaktır.

  Kaskoda indirim detaylarını öğrenmek, poliçenizin faydalarını sorgulamak için Sigortacı Net uzmanlarından detaylı bilgi alabilir; diğer indirim avantajlarından faydalanmanızı sağlayabilir ve bu esnada en uygun kasko poliçesi hakkında bilgi alabilirsiniz.

  Kasko Sigortası Neden Gerekli

  shoot from the window of rush car,motion blur steetÜlkemiz trafikte ilk sıralara geldiği şu günlerde arabaların risk ile birlikte anılması sigorta bilincini daha da önemli hale getirdi. Özellikle kasko sigortası aracını önemseyenler için büyük bir ihtiyaç

  Aracınızın en ufak bir hasarda bile tamircide yüklü masraflar ile karşılaşır. Dolayısıyla detaylı bakım onarımlar yerine geçici çözümler ile hareket etmek zorunda kalınıyor. Kasko sigortası ise bu tür durumlarda teminatlar dahilinde hasar onarım sürecini üstlenir; her türlü kaza sonrası araç sahibinin ödeyeceği yüksek meblağları ortadan kaldırmış olur.

  Kaskoda ek teminat kapsamı sigortalının daha fazla riski tercih etmesi için sunulurken tüm riskleri kapsayan full kasko da büyük şehirlerde riskin yoğun olduğu koşullarda tercih edilebilir. Full kasko; hırsızlık, yangın, çalınma gibi ana teminatlar ile birlikte çizilme, lastik patlaması, terör gibi çok sayıda riske karşı araçları güvence altında tutar.

  Kasko Değer Listesi

  Araç Plaka Sorgulama, Plaka SorgulamaAraçlara kasko sigortası yaptırırken kasko sigortası bedelini oluşturmak için sigorta birliği tarafından belirlenen kasko değer listesinden yararlanılır. Araçlar kasko değerinden daha az veya daha çok fiyata sigortalanabilirler.

  Kasko değeri her araç grubuna göre farklı fiyatlarda hesaplanmaktadır. Kasko bedeli dönem dönem yeniden hesaplanıp duyurulabilir. Sigorta şirketleri kasko sigortası fiyatı belirlerken kasko değer listesini esas alır.

  Kasko sigortaları zorunlu olmayan isteğe bağlı araç sigortası kapsamındadır. Kişilerin kasko sigortası olmadan trafikte yer alması demek her hasarda tamircilere yüksek fiyatlar ödemesi anlamındadır. Böyle bir durum ile yola çıkmak yerine kasko sigortası yaptırmak sürücünün de aracın da işini kolaylaştıracaktır.

  kasko değer listesi, kasko bedeli, kasko değeri

  Kasko Bozulmaması

  shoot from the window of rush car,motion blur steetAraç sahiplerinin kaza veya hasar yapmaları esnasında çevreden aldıkları ilk tepkilerden birisi kaskoyu sorgulamaktır. Çevredeki herkes kaskonun bozulması konusunda çeşitli fikirler verirler. Kasko bozulmasının anlamı kaskolu araç için hasar kaydı oluşturulmasıdır. Bunun içinde aracın kaza yapıp sigorta şirketine bildirim yapmış olması gerekmekte. Tabi sigortalıyı endişelendiren konu ise hasar kaydının bir sonraki yılın kasko poliçesi fiyatının daha yüksek olacağıdır.

  Araç sigortalarında sürücülerin en iyi fiyatı yakalamasını sağlayan bir durum hasarsızlık indirimidir. Sürücü kaza yapmadığı her yıl için daha fazla indirim elde eder. Tabi bu esnada kaza veya hasar alsa da sigorta şirketine bildirim yapmayıp tamircide onarım yaptıranlarda oluyor. Burada kaskoyu bozmamak mı daha avantajlı, kasko üzerinden borcunu ödemek i tartışılır.Fakat genelde ilk sürücüler çok sık kaza ile karşılaşacağından yıl boyunca sigorta şirketine bildirim yapmamayı tercih etmekteler. Bununda sebebi trafiğe ilk çıkan sürücülerin daha riskli olduğu düşünülüp kasko sigortası fiyatları da yüksek primlerde hesaplanır. Sürücü ilk yılı hasarsız atlattığında diğer yıl iyi bir fiyat ile karşılaşacağından; kaza ve hasar kaydı oluşturmamaya çalışmaktadır.

  2015in Kasko Sigortası Fiyatları

  shoot from the window of rush car,motion blur steetKasko sigortası hesaplama işlemi aracın özelliklerine göre değişiklik gösterdiğinden standart bir kasko sigortası ücret tarifesi yoktur. Kasko sigortası fiyatları için sigorta şirketini arayanlar aracının bilgilerini vermek istemeyip ortalama fiyat istese de sigorta şirketleri ve sigorta uzmanları için bu durum oldukça yanlış bulunmaktadır. Her sürücüye her araca göre fiyat hesaplaması farklı olan kaskoda ortak durum Kasko sigortası hesaplamasında otomatik belirleyiciler olmasıdır.
  Günümüz sigortacılığında kasko sigortaları oldukça makul fiyatlarla sunulmaya başlamıştır. Hem ödeme kolaylığı sağlanmakta olan kaskolarda sürücünün hasarsızlık indirimi gibi bir hakkı da söz konusudur. Dolayısıyla iyi sürücü olmak daima kazanç sağlayacaktır.

  Kasko sigortası hesaplama, kasko sigortası, kaskoda hasarsızlık indirimi

  Kasko Sigortası Genel Şartları

  kasko sigortası genel şartlar, kasko sigortası teminatları, kasko sigortası fiyatları
  Kasko’da Genel Şartlar

  Kasko sigortası sigortalı aracı çarpma, çarpılma, başka araçlar ile çarpışma, yanma, çalınma gibi risklere karşı güvence altına alır. Bu ana riskler kaskonun genel şartları olarak bilinmektedir.Kasko sigortasında bu ana teminatlar dışında sigortalı isterse ek teminatlar da tercih edebilir. Böyle durumda kasko sigortası fiyatları ufak miktarlarda artış gösterebilir.

  Kasko sigortaları araç sahibinin hasar durumunda zarar etmemesi amacıyla sağlanan masraf güvencesidir. Kasko genel şartlar kategorisine giren çarpma ve çarpılma sigortalının başkaları ile ya da bireysel olarak yapacağı maddi hasarlı kazalarda devreye girer. Araç sahiplerinin korkulu rüyası çalınma durumunda da belirli bir süre araç bulunamaz ise kasko sigortası aracın kasko değerini ödemek durumundadır. bununla birlikte araçta çıkan yangınlar kaskonunun ana teminat kapsamında olarak zararları temin eder. Araç sahibi için kasko güvencesi aracın her durumda mülkiyetini almak ile eş değer niteliktedir.

  Kasko Sigortası Ne İşe Yarar
  park

  Kasko Sigortası Ne İşe Yarar

  kasko sigortası ne işe yarar, kasko sigortası hesaplama, kasko sigortası fiyatları

  Kasko sigortası araç sahipleri için zorunlu olmasa da sürücüler tarafından oldukça önemsenmektedir.Özellikle kaskosuz trafikte olmak araç sahipleri için yük demek.. Kasko sigortası ne işe yarar sorusuna en iyi cevabı da sürekli aracıyla trafikte olan bu sürücüler vermektedir.

  Özellikle şehrin yoğun trafiğinde bulunmak zorunda olan sürücüler kasko sigortasının  önemini daha fazla hissetmekteler. Çünkü her an tehlike altında kalan arabalar sokakta yolda trafikte park halinde çeşit çeşit risklerle karşılaşmaktalar. Bunu bildiklerinden araçlarının masraflarını teminat altına alan kasko sigortası ile içleri rahat sürmekteler. Günümüzde kasko sigortası fiyatları oldukça makul fiyatlarda sunulurken taksitli ödeme kolaylığı da sürücüler için avantaj olanağı durumundadır.

  Kasko sigortası hesaplama için www.sigortaci.net uzmanları karşılaştırmalı kasko fiyatlarını onbeş dakika içerisinde sunmaktalar. 02127094202 numaralı hattan ve web adresi üzerinden kasko fiyat hesaplama talebinde bulunabilirsiniz.

  Kasko Sigortasının Trafik Sigortasından Farkı Ne?

  Kasko ve trafik sigortası birbirine çok sık karıştırılan ve hasar sonrası sürücüler arasında anlaşmazlık yaratan bir durumdur. Bazı sürücüler trafik sigortası yaptırmanın yeterli olabileceğini düşündüğünden hasar sonrası tazminat temininde kafa karışıklıkları yaşanabilmekte.

  Trafik Sigortası Şart, Kasko ise Tercih

  Kasko sigortası ve trafik sigortası arasındaki en belirgin fark trafik sigortasının zorunlu sigortalar kapsamında olup; kasko sigortasının isteğe bağlı olarak yaptırılıyor olmasıdır. Trafik sigortasının geciktirilmesinin prim farkı yaratması, sigortasız trafikte olmanın trafik cezaları arasına giriyor olması gibi bir durum söz konusuyken, kasko sigortalarında bu tür yaptırımlar söz konusu değildir.

  Teminat Kapsamını Bilmek Önemli

  Sürücülerin bilmek zorunda olduğu çok önemli bir ayrıntı olarak her iki sigortanın farklı riskleri teminat altına alıyor olmasıdır. Sigortalı aracın karışacağı kaza, hasar, tamirat gerektiren tüm risklerde oluşan zararlar kasko sigortasının güvencesi altındadır. Trafik sigortası ise sigortalı aracın karışacağı kazalarda başka araçlara, sürücülere ve üçüncü kişilere vereceği zararları teminat altına alır. Başkalarına karşı olan sorumluluk kapsamında olan bu araç sigortası türü ile sürücü kazalar sonrası ödeyeceği hastan masrafları, tedavi giderleri, vefat tazminatı ve hasar onarımları gibi bedelleri ödemez, trafik sigortasının güvence kapsamından yararlanır.

  Kaskom Ne Zaman Başlar ve Biter?

  Kasko Poliçesi Onaylanırken

  Öncelikle belirtmek gerekir ki kasko sigortasını yaptırır yaptırmaz poliçeniz başlayacak diye bir kural yoktur; siz poliçenizi önce bir tarihte yaptırabilir, bir önceki poliçenizin bitiminde yeni poliçenin başlamasını sağlayabilirsiniz.

  Kasko sigortalarında aksi bir durum yoksa normal şartlarda; sigorta şirketi tarafından belirlenen ücretin ilk ödemesi gerçekleştikten sonra; sigortacının, sigortalıya, poliçesini teslim etmesi ile birlikte poliçe süresi başlar.

  Kaza Olduğunda

  Sigortalı; prim borcunu, belirlenen tarihten sonraki 30 gün içinde ödemezse sigorta şirketi sözleşmeyi tek taraflı olarak feshetme hakkına sahiptir. Poliçe; aksi kararlaştırılmadıkça,  başlangıç olarak belirtilen günde öğlen saat 12.00’de başlar, 365 gün sonra öğlen saat 12.00’de sona erer.

  Kasko sigortasının geçerli olması için hasar ve kaza durumlarında en geç 5 iş günü içerisinde sigortalı durumu sigorta şirketine bildirmelidir. sigorta şirketinin yükümlülüğü ise hasar bilgileri sigorta şirketine ulaştıktan sonra, en geç 15 gün içerisinde; hasar ve tazminat miktarı hakkında sigortalıyı bilgilendirmelidir.

  En Doğru Kasko Sigortasını Nerede Yaptıracağım?

  Kasko sigortası yaptırmak, sürücünün sadece kaza sonrası hasar masrafı ödememek için tercih etmekle yetinebileceği bir durum değildir. Üstelik poliçenin uygun fiyatla olması da sigortalıya yetecek bir ölçüt olmadığından; kasko poliçesini uzman bir sigortacının bilgisi dahilinde yaptırmak çok önemlidir.

  Poliçeniz İçin Hem En İyi Fiyat Hem En Fazla Teminat

  Aracınız hangi riskler altında? Garajda mı tutuyorsunuz, parkta mı, açık alanda mı? Yeni sürücü müsünüz, eski mi? Aracınız kaç kişi tarafından kullanılıyor? Arabanız hangi renk? Yaşınız kaç? Mesleğiniz ne? 

  Bu soruları daha da uzatabilir, kaskonuzu belirleyecek poliçeyi oluşturabiliriz. İhtiyacınız olmayacak bir teminatı seçip fazladan para ödemek ya da olası bir risk karşısında güvencesiz kalmak hiç doğru olmayacaktır. İyi bir sigortacı bu konuda size en iyi yönlendirmeyi yaparken; onlarca şirket arasında en uygun fiyatı da bulacaktır.

  En doğru kasko sigortası için işinizi riske atmayın, Sigortacı’nızdan danışmanlık desteği alarak, poliçenizi tamamlayın.

  Öyleyse Nedir Bu Kasko Çeşitleri?

  Seçerek Poliçenizi Oluşturun

  Kasko sigortanızı yaptırmadan önce yaşadığınız koşullara, karşılabileceğiniz risklere ya da tahmininiz dışında kalanlar da dahil olası tüm risklere göre bir kasko poliçesi seçebilme şansınız var. Kasko kapsamında dar, genişletilmiş, full kasko gibi çeşitler ile birlikte, muafiyetli poliçeler oluşturabilirsiniz.

  Dar Kasko

  “Çarpma-çarpılma”, “yangın”, “hırsızlık” ve “üçüncü kişilerin kötü niyetle yapacağı çizme, kırma, vurma gibi kötü niyetli hareketler” teminat gruplarından bir kısmının seçilerek oluşturulduğu kasko çeşididir.

  Bunların dışında doğabilecek risklere karşı; kendisine, aracına ya da yaşadığı koşullara güvenen kişiler tarafından tercih edilmektedir. Diğer kasko çeşitleri arasında fiyatı en uygun çıkan kaskodur.

  Kasko

  “Çarpma-çarpılma”, “yangın”, “hırsızlık” ve “üçüncü kişilerin kötü niyetle yapacağı çizme, kırma, vurma gibi kötü niyetli hareketler” teminat gruplarından tamamının seçilerek oluşturulduğu kasko çeşididir.

  Genişletilmiş Kasko

  “Çarpma-çarpılma”, “yangın”, “hırsızlık” ve “üçüncü kişilerin kötü niyetle yapacağı çizme, kırma, vurma gibi kötü niyetli hareketler” teminat gruplarından tamamını seçmekle birlikte; “Sel, su baskınları, depremler, grev, lokavt, halk hareketleri, terör eylemleri”, “Anahtar kaybı”, kemirgen ve hayvanların vereceği zararlar”, gibi ek sözleşme ile teminat kapsamına dahil edilebilecek risklerden bir kısmının seçilerek oluşturulabildiği kasko çeşididir.

  Tam Kasko

  “Çarpma-çarpılma”, “yangın”, “hırsızlık” ve “üçüncü kişilerin kötü niyetle yapacağı çizme, kırma, vurma gibi kötü niyetli hareketler” teminat gruplarından tamamını seçmekle birlikte; “Sel, su baskınları, depremler, grev, lokavt, halk hareketleri, terör eylemleri”, “anahtar kaybı”, kemirgen ve hayvanların vereceği zararlar”, “yedek parça tercihi”, “alevsiz yangınlar” gibi ek sözleşme ile teminat kapsamına dahil edilebilecek risklerden tamamının seçilerek oluşturulabildiği kasko çeşididir. Tüm risk gruplarını karşıladığından, pirim ödemesi de en yüksek bu grupta çıkar.

  Muafiyetli Kasko

  Sigortalının hasar ve kaza sonrası oluşabilecek masrafların bir kısmını ödemek koşuluyla; normalden daha uygun fiyata oluşturulabilecek sigorta çeşididir. 

  1 Nisan 2013 İtibariyle Kaskoda Neler Değişti?

  Hazine Müsteşarlığı, sigortalıların talepleri doğrultusunda kasko sigortasında bazı değişiklikler yaptı. Alınan kararlar kaskoda yeni bir dönemin başlangıcı oldu. Bu kararlar doğrultusunda;

  • Sigorta şirketleri; Dar Kasko, Kasko, Genişletilmiş Kasko ve Tam Kasko olmak üzere 4 tip kasko sigortası uygulamasına başladılar. Ana kasko teminatlarının bir kısmını teminat eden poliçe ‘Dar Kasko’, tamamını teminat eden ‘Kasko’, tamamıyla birlikte ek kasko teminatlarının da bir kısmını teminat eden ‘Genişletilmiş Kasko’, ana teminatlar ile birlikte ek teminatlarında tamamını kapsayan ise ‘Tam Kasko’ olarak adlandırıldı. (Detaylı bilgi Öyleyse Nedir Bu Kasko Çeşitleri başlığı altında verilmektedir)
  • Poliçelerde sigorta değeri yazmayacak.  Araç ikinci el ise; sigorta yapıldığı tarihteki piyasa rayiç bedeli tespit edilerek, sıfır ise; aracın satın alınan değeri üzerinden hesaplama yapılarak sigorta primleri belirlenecek. Sıfır aracın pert ya da çalınma durumunda; değeri kaskodan karşılanabilecek fakat ikinci yıl araç ikinci el konumunda olacağından hasar; rayiç bedel üzerinden ödenecek. Sigorta şirketleri bu bedelleri belirlerken, hangi kurumu referans aldıklarını da mutlaka belirtecekler ve hasar ödemesi hesaplanırken aynı kurumun referans değerleri alınacak. Bazı sigorta şirketleri; alım-satım yapılan internet siteleri, galeriler ve oto acentelerinden aldıkları fiyatların ortalamasını rayiç olarak belirlerken, bazıları da Türkiye Sigorta Birliği’nin belirleyeceği Kasko Değer Listesi’ni kriter olarak alacak.
  • Sigortalı hasar onarımının yapılacağı servisi belirleyebilecek, orijinal yedek parça ve eşdeğer parça arasında seçim yapabilecek. Bu istek sigorta poliçesinde belirtilmekle birlikte; servis yeri ve parça seçimi bilgisi verilmemiş olsa da, hasar durumunda sigortalının istediği servis yeri ve parça seçimi geçerli olacak.
  • Hasarla ilgili eksper raporu tamamlandıktan sonra, 10 gün içerisinde onarım sağlanacak. Eğer ihbarın üzerinden 45 gün geçtiği halde işlem başlamamışsa; sigorta şirketi her şart durumunda sigortalıya tazminat ödeyecek. Hasar sonrası yapılan incelemeler, hukuka yansıyacak olaylar veya herhangi bir nedenden dolayı, 3 ay içinde hasar tamamlanmazsa sigorta şirketi hasar miktarının %50sini sigortalıya avans olarak ödeyecek.

  Sigortaci.Net sektördeki tüm gelişmeleri en yakından takip ederek; gerektiğinde müşterilerine ön bilgilendirmeler yapmakta, fırsatları değerlendirme ortamı yaratmaktadır.

  Muafiyet İndirimi Neye Yarar?

  Hasar Ödemesinde Sigortalının Katılımı

  Kasko sigortası sigortalı için alternatif sunmaktadır. Muafiyet indirimi de bu alternatiflerden birisidir. Sigortalının kasko poliçesine katılımı olan muafiyetli kasko; kaza sonrası hasarların belirli bir kısmının sigortalı tarafında ödenmesi anlamına gelmektedir. 

  Sigortalı; doğacak hasarın bir miktarını üstlenmeyi kabul ettiğinde, muafiyet indirimi elde eder. Hasar durumunda; muafiyet indirimi kadar olan tutar, poliçeden düşürülerek hasar ödemesi yapılır. Bu hizmetin amacı; sigortalının hasar bedeline katılımını sağlayarak, dikkat ve özenin arttırılmasıdır. Muafiyet oranı; sigortalı ve sigorta şirketi arasındaki görüşme ile belirlenir.

  Meslek/ Kurum İndirimine, Benim Mesleğim de Dahil mi?

  Kasko poliçelerinde bazı durumlarda sigortalı indirim elde eder. Ehliyet yaşı, tek sürücüyle aracın kullanılması, cinsiyet, yaş, aracın rengi gibi kriterler indirim sağladığı gibi; sigortalının da mesleği indirim sağlayabilir.

  Hangi Mesleklerde İndirim Alabilirsiniz

  TSK mensubu ve eşi (sivil memur dahil tüm TSK mensupları için % 20), öğretmen( MEB e bağlı olan öğretmenlere % 20), emniyet mensubu( %15), mülki idare amirleri (%10), yargı mensupları(avukatlar hariç %10), üniversite öğretim üyesi(%10), eczacı(%10) bu indirim şartlarından yararlanabilirler. Memur indirimi ise 657No’lu kanuna tabi olarak, tüm devlet memurlarına %10 olarak yansır.

  Meslek İndiriminde Amaç

  Kasko poliçelerinde belirli mesleklere indirim sağlanmasından anlaşılan indirim kapsamına dahil olan mesleklere sahip kişilerin çok fazla trafikte olmaması, aracın daha az kullanılması sonucu riskin daha az olması meslek indirimi sağlamaktadır.

  Hasarsızlık İndiriminden Yararlanabilecek miyim?

  Sigortada En İyi İndirim Oranı

  Araç sigortalarında sigortalı sürücünün en fazla ilgilendiği konulardan birisi hasarsızlık indirimidir. Çünkü sigortalı sürücü hasarsız geçirdiği her yılın sonunda araç sigortasında daha fazla indirim elde eder. İndirim oranları sigorta şirketlerine göre değişse de %30-65 arasında değişen indirim hakları söz konusu olmaktadır.

  Hasarsızlık İndirimi ile Kazanılacaklar

  Hasarsızlık indirimi, sigorta şirketlerinin müşterilerini koruma, ödüllendirme ve sürekliliğini sağlama isteği ile oluşturdukları en önemli indirimdir. Poliçeleri süresince herhangi bir hasar görmemiş araçlar, poliçe yenilediklerinde hasarsızlık indirimi alırlar.

  Sigortalı başka bir sigorta şirketinden kasko yaptırmak istese bile, hasarsızlık indirimi onu takip eder. Diğer sigorta şirketi de bu hakkı poliçeye yansıtır.

  Poliçe süresi boyunca; karşılaşılacak bir kaza sonucu hasarsızlık indirimi hakkının bir kısmı ya da tamamı kaybedilebilir. Ancak kazada sürücünün kusuru yoksa ve durum resmi olarak belgelenmişse bu hak korunur. Bazı sigorta şirketleri mini hasarlarda, hasarsızlık indirimi hakkını koruyabiliyorlar.

  Hasarsızlık indirimleri iyi sürücü algısını da koruduğundan daha dikkatli uzlaşılabilir bir trafiği de destekleyecektir. Dolayısıyla sürücülerin daha dikkatli ve özverili olmaları açısından önemli uygulamalardan birisidir.

   

  Kasko Sigortasını Daha Uyguna Almanın Püf Noktaları Nedir?

  Kaskoda Bol Bol İndirim Elde Etmek

  Kasko sigortası yaptırmadan önce iyi bir sigortacıya denk gelmişseniz şanslısınız demektir. Çünkü en uygun poliçeyi yakalamak için tüm indirim alternatiflerini siz önerebilecek bir yardımcı bulmuşsunuz demektir.

  Aracınızın, ehliyetinizin, sürücülük geçmişinizin ve koşullarınızın size sağladığı indirim hakları genel olarak şu şekildedir:

  Kasko yılı içerisinde hasar tazminatı almayan sigortalı, poliçesini yenilerken hasarsızlık indirimi elde eder.

  Hırsızlığa karşı alarm taktırmak gibi tedbirler alan sigortalı güvenlik indirimi,
  Hasarın belirli bir kısmını ödemeyi üstlenen sigortalı muafiyet indirimi,
  30 yaşını aşmış sigortalı yaş indirimi,
  Bazı meslek gruplarına özel meslek indirimi,
  En az  5 yıllık ehliyete ehliyet indirimi,
  Poliçede ismi belirtilmek kaydıyla, aracın tek bir sürücü tarafından kullanılması halinde tek sürücü indirimi,
  Sürücü bayansa ve aracı sadece kendi kullanacaksa bayan sürücü indirimi
  Araç renginin beyaz, bej veya gümüş olması halinde Renk indirimi gibi alternatifler sigorta şirketleri tarafından sunulmakla beraber, sigorta şirketleri arasında farklılıklar da gösterebilmektedir.

  Bunların yanı sıra sigorta şirketlerinin dönemsel kampanyaları, farklı işbirlikleri aracılığıyla indirimleri de olabilmektedir. Sigortacı Net’in müşteri destek ekibi tarafından bu kampanyalar titizlikle takip edilmekte, müşterilere ayrıca bilgi vererek işlemlerini yapmalarında kolaylık sağlamaktalar.

  Peki, Bu Kasko Bedeli Nasıl Belirlenecek?

  Kasko sigortaları aracın modeli, yılı, motor gücü, rengi gibi ana kriterler ile belirli bir oranla hesaplanırken; sürücünün hasarsızlık durumu, yaşı, mesleği, cinsiyeti gibi kriterler ile şekil almaktadır.

  Kaskoda İlk Poliçe

  Trafikte ilk kaydınız ise hiç aracınız olmadığı için yüksek risk grubunda olarak belirlenecek dolayısıyla yüksek prim bedeli ile karşılaşacaksınız. Bunun yanında ehliyet ve yaşınızın genç olması da fiyatı belirleyen etmenler arasında olacaktır. Çünkü sigorta şirketleri 18-30 yaş arası kesimi daha riskli bulduğundan, fiyatları daha yüksek belirlemektedir.

  Aracınızla geçireceğin ilk yıl hasar kaydı oluşturmamak, yenileme poliçenizde büyük indirim sağlayacaktır. Bu indirim hakkı sürekli devam edeceğinden her yıl hasarsızlık oranınız önemli olacaktır.

   

  Kasko Sigortasının Ek Teminat Kapsamında Neler Var?

  Aracınız İçin Ek Teminat Güvencesi

  “Sel, su baskınları, depremler, grev, lokavt, halk hareketleri, terör eylemleri” 

  Tercih edilirliği gittikçe artan ek sigorta şartları arasındadır. Beklenmedik zamanlarda çoğunlukla karşılaştığımız bu durumlar poliçelerde standart bir hale gelmiştir.

  Sigara yanığı gibi alevsiz yangınlar”,” Kemirgenlerin vereceği zararlar”, “Araç çekilirken,  çekicilerin oluşturduğu hasarlar”, “Anahtar kaybı, çalınması ” da bazı sigorta poliçelerin kapsamı dahilindedir.

  “Hasar ikame zeyilnamesi” ile araçta oluşan hasarların maliyet değerinin, sigorta primlerine yansıtılmaması sağlanabilir.

  “Yol yardımı ve asistans” bazı sigorta şirketlerinin sunduğu özel hizmetlerdir. Aracın yolda hareket etmemesi halinde; çekici getirilmesi, aracın en yakın tamirciye götürülmesi, taksi çağrılması, ambulans çağrılması gibi geniş kapsamlı ek hizmetler de tercih olanağı yaratıyor.

  “Koltuk ferdi kaza ” genellikle ek poliçe ile sunulan, araç içindeki kişilere gelen zararları teminat altına alan bir hizmettir. Kaza esnasında sürücünün ya da karşı tarafın hatasından dolayı, araç içindeki kişiler bedenen zarar görebilir hatta hayatını yitirebilirler. Koltuk ferdi kaza kapsamı; doğabilecek bu zararları karşılama adı altında sunulur.

  “İhtiyari Mali Mesuliyet”; araç sürücüsünün üçüncü şahıslara verdiği zararları teminat altına alan, “Hukuki Koruma Sigortası” kazalardan doğan hukuksal anlaşmazlıklarda devreye giren, isteğe bağlı şartlardandır.

  Bu hizmette en önemli olan; kaza ve hasar sonrasında poliçenin tam olarak neyi kapsadığı, neleri karşılamadığıdır. Konuyla ilgili ayrıntıların ve alternatiflerin sunumu için uzman desteği almak en sağlıklısıdır. Sigortaci.Net profesyonellerinin bu konuda vereceği ayrıntılar sigortalının çıkarları için kilit niteliğindedir.

  “Kaskonun yurtdışında geçerliliği” prim farkı ücrete yansıtılarak poliçeye eklenebilir. Genellikle kaskolar Türkiye sınırlarında geçerli olacak şekilde hazırlanır.

  “Orijinal olmayan araç aksesuarların kapsamı”  fabrika çıkışında araçta olmayan parçaların poliçede belirtilmesi ile sigorta kapsamına alınmasını sağlar.

  “Anlaşmalı Özel Servis” ; sigorta şirketlerinin özel servisler ile iş birliği yapmasıdır. Böylece; kaza ya da hasar durumunda araç bu servis birimine yönlendirilir. Bu koşul; sigorta şirketlerinin maliyetini azalttığı gibi; müşteri ile şirket arasında alacak-verecek ortamını da engeller.

   

  Kasko Sigortası Hangi Risklerde Aracımı Teminat Eder?

  Aracınız Kasko’nun Koruması Altında

  Kasko sigortalarında amaç sigortalı araçta oluşan kaza ve hasarların teminat altına alınarak; olası risklerde oluşacak tamir masraflarından sigortalının kurtulmasını sağlamaktır. Öyle ki araçların hasar masrafları oldukça yüksek bedellerde çıkabilmektedir.

  Kasko poliçeleri; aracın pert olma durumuna kadar aracı güvence altına aldığından, sigortalının en kötü ihtimalde yine de zarar etmemesini sağlayan özel koşullara sahiptir.

  “Çarpma-çarpılma, yanma, çalınma-çalınmaya teşebbüs edilme” kasko sigortasının ana teminatlarıdır.

  “Üçüncü kişilerin kötü niyet veya muziplikle yaptıkları hareketler” çarpma-çarpılma teminatına dâhildir. Aracın anahtarla çizilerek boya hasarı yaratma gibi, bilerek zarar verme eylemlerinde aracı sigortalar.

  “Enflasyon”  ekonomide oluşacak büyük düşüşlerde bile, aracın değerinin poliçe tarihindeki rakam üzerinden ölçülmesini sağlar.

   

  Kasko Sigortası Yaptırmalı mıyım?

  Karar Sizin, Masraflar Kasko Poliçesinin

  Risk ihtimalinde ve hasar durumunda, rahat ve güvence altında olmak isteyen tüm motorlu-motorsuz araç sahiplerinin kasko sigortasına ihtiyacı vardır.

  Kasko sigortası isteğe bağlıdır ve her araç sahibi kasko yaptırabilir. Kasko; alınabilecek tüm önlemlere rağmen; kontrol ve dikkatin yeterli olamadığı, hırsızlık, halk hareketleri, kaza, yangın, terör, deprem, sel-su baskını gibi riskler karşısında, aracı garanti altına alabilen bir çözüm kaynağıdır. Bu sebepledir ki; aracını her durumda masrafsız geri almak isteyenler, kasko sigortalarını düzenli olarak yaptırmalılar.

  Kasko Sigortası Olmazsa

  Kasko sigortası yaptırmak veya yaptırmamak, yenilemek, iptal etmek tamamen sigortalının isteğine bağlıdır. Sigortalı olası kaza, hasar, onarım gerektiren durumlarda masraf ödemek istemezse kasko sigortası tercih etme şansına sahiptirler.

  Kasko olmadığında aracın tamir, onarım gibi durumları çok da güvenli olmayacaktır. Yetkili servis dışındaki tamircilerde araçlar farklı darbelerle karşılaşabilmekte, onarılan yerlerin dışında farklı arızalar yaşayabilmektedir.  Üstelik hasar bedellerini ödemek kolay olmamakta, kasko primi öder gibi taksitle ödeme şansı da olmayacaktır. 

  Onarımı zor büyük hasarlarda aracın pert olması halinde kasko, sürücüye araç bedelini verebilirken, kasko sigortası olmaması bu ödemeler ile sigortalıyı baş başa bırakmaktadır. Bu sebeple sürekli trafikte her türlü riskin karşısında kasko ile durmak çok ama çok önemlidir.

  Kasko sigortasını ne zaman yaptırmalıyım?

  En İyisi Şimdi Yaptırmak

  Kasko sigortası yaptırmak istiyor, yaptırmayı planlıyor iseniz poliçe onayını bekletmeniz her an riskin artması demektir. Sadece trafikte oluşacak kazalar değil; aracınızın park halinde başına gelebilecek hasarlar da risk kapsamını büyütmektedir.

  Yola çıkmadığınızda bile riskler ile karşılaşıyor, başkalarının yarattığı sıkıntılı süreçlerden etkileniyorsanız ve trafikte yoğun olarak bulunuyorsanız kasko poliçenizi hemen şimdi onaylatmanız en doğru seçim olacaktır.

  Kasko poliçeniz için 7/24 sigorta danışmanlık hizmeti veren kurumumuzdan bilgi alarak istediğiniz an gerçekleştirebilirsiniz. Size sunacağımız en uygun fiyat ile kasko poliçenizi hemen işleme alabilir, teminat garantisi altında olmanızı sağlayabiliriz.

   

  En uygun fiyata kasko sigortasını nerede yaptırabilirim?

  En Az %45 Fiyat Farklı Sigorta Teklifi

  Aracın kasko sigortasını yaptırmak için ön araştırma yapmak, en doğru teminatlarla en ucuz ve ekonomik sigorta bilgisine ulaşmak günümüz yoğun temposunda araç sahipleri için oldukça ciddi zaman alan ve yanlış yönlendirmeye açık bir süreçtir.

  Araç sahipleri en ucuz kasko sigortası ararken; fiyatı doğrudan etkileyecek olan doğru teminatların eksiksiz seçimi konusuna da çok dikkat etmelidir.

   

  Karşılaştırmalı sigorta teklifi hizmeti veren kurumumuzda onlarca şirketten sunacağımız fiyatlar arasında %45’e varan fiyat farkları ile karşılaşacaksınız. Fiyat farkları ile birlikte sigorta uzmanının yönlendirmesi ile hazırlanacak poliçe kapsamı da gelecekte yaşanabilecek riskler karşısında oldukça önemli olacaktır.

  Sigortacı Net birçok sigorta şirketine ait kasko sigortası fiyatlarından sizin için en uygun, doğru teminatlı ve en ekonomik kasko poliçesini sizin için araştırıp, teklifini alabileceğiniz bir imkan sunar. Hem de size en uygun teminatlar arasından seçim yapmanıza olanak tanır.

  Ucuz kasko sigortası her zaman doğru kasko sigortası demek değildir. Bu konuda mutlaka bir uzman görüşü alınmalı, gerçekten araç sahibinin ihtiyaçları, aracı kullanım şekli, sıklığı, kullandığı bölge gibi pek çok faktör göz önüne alınarak en doğru poliçe oluşturulmalıdır.

   

  Kasko sigortası sizi nelere karşı korur?

  İster Kısmi İster Tam Güvence Tercihi

  Genellikle kasko poliçeleri çarpma, çarpılma, yangın, aracın çalınması veya çalınmaya teşebbüsü ve enflasyon gibi durumlara karşı aracınızı güvence altına alır. Bunların yanı sıra ek sözleşme ile kaskonun teminat kapsamına eklenebilecek hasar kapsamı da mevcuttur. Bu teminatlardan bazıları terör eylemleri, sel – su baskınları ve deprem şeklinde sıralanabilir.

  Kasko Poliçesi, birçok riske karşı sizi korur. Fakat şirketler arası poliçe özel şartlarını ve teminatlarını incelemeniz gerekir. Aynı isim altında sunulan poliçeler aslında birbirinden farklı özellikler içermektedir.

  Güvence Kapsamında Karar Sigortalının

  Öncelikle hangi risklerin teminat altına alınmasını istediğinize karar verin. Günümüzde poliçe teminatları ek teminatlarla zenginleştirilmiştir. Birtakım poliçelerde bu ek teminatlar verilse bile, teminatlarda muafiyet ve kısıtlılık vardır.

  Kusurumuzdan dolayı üçüncü şahısların mallarına, bedenlerine, sağlıklarına, karayollarına ve tesisatlarına zarar verebiliriz. Bu zararları öncelikle Zorunlu Mali Mesuliyet Poliçeleri (Trafik Sigortası) karşılar. Trafik sigorta poliçe limitleri Sanayi Ve Ticaret Bakanlığı tarafından belli zamanlarda yükseltilse de genelde maalesef yetersiz kalırlar. Bu yetersizliği tamamlamak için kasko poliçelerinin içine; İhtiyari Mali Mesuliyet Teminatı ilave edilir. Bu eklenen teminatlar bazı sigorta şirketlerinin kasko poliçelerinde, primi düşük çıkartmak için çok küçük bir bedelle eklenir. Bazılarında bu bedeller gerçek bir koruma için önemli seviyelerdedir.

  Ferdi Kaza İle Koltuk Güvencesi

  Aracımız içinde bulunan kişiler gerek bizim kusurumuzdan gerekse üçüncü şahısların kusurlarından dolayı bedenen zarar görebilirler hatta vefat edebilirler. İşte bu durumlarda kasko poliçesinin içine ek teminat olarak konulan koltuk sigortaları diye bilenen Ferdi Kaza teminatı devreye girer. Bu ek teminat bedellerinin yüksek olup olmadığı, tedavi masraflarının da karşılanıp karşılanmadığı mutlaka dikkatle incelenmelidir.

   

  Kasko sigortasına kimin ihtiyacı vardır ?

  Trafiğe Çıkmadan Hemen Önce

  Kasko poliçesine içinin rahat olmasını isteyen ve risk taşımak istemeyen tüm sigorta bilinci oturmuş kişi ve kurumların ihtiyacı vardır. Motorlu aracınız ile ilgili her türlü problemi kasko poliçesi ile rahatça çözebilirsiniz.

  Kasko poliçesi sayesinde; hırsızlık, halk hareketleri, kaza, yangın, terör, deprem, sel-su baskını gibi sorunlar sorun olmaktan çıkar. Aracınız güvende, içiniz rahat olur.

   

  Sizden Gelenler
  Sigortacı Net Ailesinin Milyonlarca Üyesinden
  Biri Olarak İleteceğiniz Her Mesaj Bizim İçin Ayrıcalık Demektir !
  Siz Söyleyin, Biz Yayınlayalım…
  Yorum Ekle
  Kasko Sigortası
  Sigorta Teklifi Sunduğumuz Sigorta Şirketleri
  Müşteri Yorumları
  Ahmet Solmaz
  Burçin hanım ; göstermiş olduğunuz ilgi alaka ve doğru yönlerdirmeniz için çok çok teşekkür eder , başarılarınızın devamın dilerim. ...Devamı
  Volkan yüksel
  Buradan FATİH beye çok teşekkür ediyorum. 2 dk. içinde en uygun fiyatla sigortamı yaptı.formalite yok dert yok. 2 dk cepte ayrıca ses tonuylad ...Devamı
  Şafak karaca
  Kafanı rahat olsun istiyorsanız başka bir yere gitmeyin ...Devamı
  Günün Öne Çıkanları
  Araç Muayene Randevusuna...
  Arabanıza muayene randevusu alırken para ödemek zorunda kalmamak için; yetkili kurumun sitesi dışı... Devamı
  Yedek Anahtar ve Kasko
  Aracınızın yedek anahtarı çalınma durumunda arabanızı geri kazanabilmek için çok önemlidir. Si... Devamı
  Diyanet Açıkladı; Sigo...
  Sigortacılığın, bazı kesimlerce helal bulunmaması fikrine karşı diyanet; sigorta yaptırmanın bi... Devamı
  Ölüm Parası Komisyoncu...
  Ölen kişi adına verilen tazminatın neredeyse yarısına el koyan sigorta aracıları hem haksız kaza... Devamı
  Arabası Olanlar Uzaktan ...
  Arabaların uzaktan kontrol edilmesini sağlayan ve dünyada kullanılan bir uygulama olan telematik sist... Devamı