Kullanıcı Adı veya Şifreyi Yanlış Girdiniz.
Üye Girişi
  Lütfen Email Adresinizi Doğru Giriniz.
  Lütfen Şifre Belirleyiniz.
Şifremi Unuttum
  Lütfen Email Adresinizi Doğru Giriniz.

Mesajınız gönderiliyor. Lütfen Bekleyin

Mesaj gönderdiğiniz için teşekkür ederiz. En kısa sürede yanıtlanacaktır.

Mesaj gönderilirken bir sorun oluştu. Lütfen tekrar deneyin.

Lütfen boş alanları doldurunuz.

Formu Doldurun Sigorta Danışmanlarımız Sizi Arasın!
  Lütfen Adınızı Giriniz.
  Lütfen Email Adresinizi Doğru Giriniz.
  Lütfen Cep Telefonunuzu Düzgün Giriniz.
  Lütfen Arama Zamanını Seçiniz.
Bir Telefona
Sigortacılığa Dair
Herşey İçin

7/24 Danışmanlık
,
Bir Tıka
15
 • Sigorta
 • Şirketinden

En Uygun Teklif!
,
Bir Evet'e
Ücretsiz Kargo
 • ve
 • Hediyesi ile
  Anında Poliçe

  Trafik Sigortası

  Trafik sigortası (Karayolları Motorlu Araçlar Zorunlu Mali Sorumluluk/Mesuliyet Sigortası) karayollarında seyreden tüm araç sahipleri için zorunlu olan ve hasar anında karşı tarafın bedeni ve maddi zararlarının teminat altına alan sigortadır.

  2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu’na göre Trafik Sigortası; kaza sırasında karşı tarafın araçlarında ve bedenlerinde oluşacak hasarları belirli limitler çerçevesinde karşılar.

  Trafik sigortası tüm araçlar için zorunlu olduğundan; sigorta yaptırmamış olmak araç sahibi için zahmetli ve külfetli bir sürece sebep olabilir. Sigortasız araç trafikte tespit edildiğinde; araç emniyet otoparkına çekilir. Araç sahibi ise bu sürede hem sigortasını zamlı fiyat üzerinden ödemek zorunda kalır hem de otoparkta bekleme süresinin ve trafikte sigortasız sürüşün cezasına tabi tutulur.

  1 Ocak 2014 itibariyle yenilenen Trafik Sigortası Yönetmeliği ile; daha öncesinde uygulanan basamak sistemi kalktı ve şirketlerin kendi sistemlerine göre belirlediği hasarsızlık indirim hakkı getirildi.

  Zorunlu trafik sigortasını yaptırırken; her türlü hakkını ve daha fazlasını en uygun fiyat avantajıyla en doğru teminat kapsamında öğrenmek,   Sigortacı Net 7/24 Danışmanlık Hizmeti ile oldukça kolay… Trafik sigortanızı sorgulatmak, hatırlatılmasını talep etmek, poliçe aşamasına getirmek ya da fiyatlar hakkında bilgi sahibi olmak için online teklif isteyebilir, telefon ile ulaşabilir ve numaranızı bırakarak sizi aramamızı isteyebilirsiniz.

  Sigortacı Net’in en büyük farkı “müşterisinin temsilcisi” olma hedefiyle büyüyor olmasıdır. Siz de bu ayrıcalığı dilediğiniz her zaman yaşayabilirsiniz.

  Trafik Sigortasıyla İlgili Diğer Konular
  Kısa Vadeli Trafik Sigortası Yaptıramaz mıyım?

  Kısa vadeli trafik sigortası; sadece geçici plakalar ile uluslararası yolcu ve eşya taşımacılığı yapan yabancı plakalı araçlar için düzenlenebilir. Bu araç türleri dışındaki araçlar için kısa vadeli sigorta poliçesi hazırlanmaz.

  Aracın yabancı plakalı olması halinde sigortalının pasaport numarası yeterlidir. Kişinin yabancı ama aracın Türk plakalı olması halinde vergi numarası zorunludur.

  Sigorta poliçelerinde günden güne değişiklik gösterdiği için bilinmeyen, unutulan, fark edilmeyen tüm sigorta şartlarını, Sigortaci.Net uzmanları bilir ve müşterilerine aktarır.

  Hasarsızlık İndirimi Trafik Sigortası İçin de Geçerli mi?

  Aracın hasarsızlık durumu trafik sigortasında indirim sağlayan bir kriterdir. Hasarsızlık yılları arttıkça indirim oranı arttığı gibi; hasar yılı arttıkça primlere zam oranları yansıtılır.

  Trafik poliçelerinde hasarsızlık indirimi ve zamlı prim uygulaması, basamak ve oranları genel şartlar ile belirtilmiştir. Hasarsızlık indirimi ve zamlı prim uygulaması, bütün sigorta şirketlerinde aynı şekilde uygulanır.

    Basamak No   İndirim % Artırım %
  7 20 -
  6 15 -
  5 10 -
  4 - -
  3 - 20
  2 - 40
  1 - 60

  Buna göre; ilk kez trafiğe çıkacak sigortalılar 4. basamak uygulamasına tabi tutularak, indirim ve artırım oranlarından etkilenmez. Poliçenin ilk yılının hasarsız tamamlanması durumunda 5. basamak %10 indirim, poliçenin ikinci yılında hasarsızlığın devam etmesi durumunda 6. basamak %15 indirim, poliçenin üçüncü hasarsızlık yılında ise 7. basamak %20 indirim uygulanır.

  Poliçenin ilk yılının hasarlı tamamlanması durumunda 3. basamak primde %20 artırım, ikinci yılın hasarlı bitmesiyle 2. basamak primde %40 artırım, poliçenin üçüncü yılının da hasarlı devam etmesi ile 1.basamak primde %60 artırım uygulanır. Maksimum prim artış oranı %250’dir. Şirketler bu rakamın üzerine çıkamazlar.

  Prim indirimi ve artırımı; poliçede ismi geçen kişinin adına düzenlenir. Kişi aracını devredip aynı araç türünde başka bir araç satın aldığında; süre ile bağımlı olmadan, uygulanacak primler kaldığı basamaktan devam eder. Ruhsat sahibi ve kullanım tarzı aynı ise; araç değişikliği zeyilnamesi düzenlenir.

  Aracı başkasına devreder ve farklı araç türünde başka bir aracın ruhsat sahibi olarak sigorta talep ederse; bu kişi için ilk kez trafikte yer alacak gibi indirimsiz kademe primi uygulanır.

  Hasarsızlık indirimi, araç sahibi vefat ettiğinde, aracın varisleri üzerine geçmez.

  Trafik poliçelerinizde doğru bilgiye ve iyi fiyata aynı anda sahip olmak isteyenler, Sigortaci.net kalitesi ile hareket ediyorlar.

  Trafik Sigortası Ücreti Nasıl Belirlenir?

  Trafik poliçesinin primleri ve limitleri ile uygulama esasları, Hazine Müsteşarlığı’nca belirlenip resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe girer.

  Trafik sigortasının teminat ve limitleri sektör genelinde aynıdır.  Ancak sigorta primleri, sigorta şirketleri tarafından belirlendiği için farklılık gösterebilir.  Aracın hasar durumunda, sigortanın ödeyeceği primler üst limitlerle sınırlandırılmıştır. Limitleri aşan durumlarda, hasar bedelinden sigortalı sorumludur.

  Sigorta poliçesi bitimi cumartesi – pazar günü ve resmi bayram tatillerine rastlıyorsa, mesai başına kadar indirim geçerlidir, bozulmaz. Günü geçtiğinden dolayı araç sigortasız duruma düşer, sadece her 30 gün için % 5 zamlı prim uygulanır. Gecikme zammı % 50 ile sınırlıdır.

  Sigortaci.Net; hem bilgilendirir, hem kazandırır, hem ödüllendirir, hem de güven sağlar.

  Trafik Sigortasını Zamanında Yaptırmazsam Ne Olur?

  Trafik sigortasını zamanında yaptırmamak, araç sahipleri için zahmetli ve külfetli bir sürece sebep olur.

  Sigortasız araç trafikte tespit edildikten sonra; trafikten men cezası alır ve trafik şubenin otoparkına gönderilir. Aracını geri almak isteyen sürücü; önce trafik sigortası yaptırır ve bunu otoparkta görevli memura bildirir. Aracını alırken trafikte aldığı cezayı ödemekle birlikte, aracın otoparkta kaldığı her gün için ayrı bir ücret öder. Zaten yaptırılmak zorunda olan trafik sigortası daha maliyetli hale geldiği gibi, işlemler de zaman kaybına yol açar.

  Sigortaci.Net müşterileri; işini en kısa sürede yaptırır, kazancını hemen elde eder, hediyesini her seferde alır. Sigortaci.Net’e gelenler daima kazanır…

  Öyleyse Trafik Sigortası Neleri Kapsamayacak?

  Trafik sigortasının kapsamadığı durumlar genel şartlar çerçevesinde belirlenmiştir.

  • Kaza sırasında sigortalının uğrayacağı zararlar,
  • Sigortalı araç sahibinin aracı kullanırken uğrayacağı zararlar nedeniyle ileri sürülen talepler,
  • Sigortalı araç sahibinin yakınlarının, uğranan zararlar nedeniyle ileri süreceği talepler,
  • Sigortalı araç sahibi ile karşı taraftaki aracı kullanan kişi arasındaki ilişkide araca gelen zararlar nedeniyle ileri sürülen talepler,
  • Poliçede gösterilen aracın ve bu araç ile taşınan malların (yolcu bagajı ve benzeri eşya teminat dahilindedir) veya çekilen araç ya da römorkun bozulması ve zarar görmesi sebebi ile ileri sürülen talepler,
  • Çalınan veya gasp edilen araçların sebep oldukları ve Karayolları Trafik Kanunu’na göre sürücünün sorumlu olmadığı zararlar ile aracın çalındığını veya gasp edildiğini bilerek binen kişilerin zarara uğramaları nedeniyle ileri sürülebilecek talepleri ile çalan ve gasp eden kişilerin talepleri,
  • Sürat yarışlarına katılım ve/veya yarış güzergâhında yapılan antrenmanlar sırasında meydana gelebilecek zararlar nedeniyle ileri sürülen talepler,
  • Aracın gözetim, onarım, bakım, alım-satım, araçta değişiklik yapılması amacı ile veya benzeri bir amaçla faaliyette bulunan teşebbüslere bırakılmasından sonra aracın sebep olduğu zararlara ilişkin; ileri sürülen talepler,
  • Patlayıcı ve parlayıcı maddelerin taşınması (yedek akaryakıt hariç) sebebiyle meydana gelen zararlara yönelik ileri sürülen talepler,
  • Manevi tazminata ilişkin talepler Trafik sigortasının teminat kapsamına dahil değildir.

  Sigortaci.Net profesyonelleri ile çalışmak demek; işini uzman ellere teslim edip, güvencenin zevkini çıkarmak demektir.

  Trafik Sigortam Neleri Kapsayacak?

  Trafik Sigortası teminatları Hazine Müsteşarlığı tarafından belirlendiği için; hangi sigorta şirketinde yapılırsa yapılsın, kapsayacağı teminatlar aynıdır.

  •  ‘Kişi başına vefat ve tedavi teminatı’ ile bir hasar durumunda her kişi için verilecek vefat ve tedavi masraflarını,
  •  ‘Kaza başına vefat ve tedavi teminatı’ ile bir hasar durumunda her kişi için ödenecek vefat ve tedavi masraflarını,
  •  ‘Araç ve kaza başına maddi hasar teminatı’ ile bir hasar durumunda karşı tarafa verilecek maddi zararların masraflarını karşılar.

  Sigortaci.Net müşterisi olmak; uygun fiyat fırsatı ile her zaman şanslı, ücretsiz danışmanlık hizmeti ile hep farklı ve sigortacılık desteği ile her yerde ayrıcalıklı olmak demektir.

  Sigortamı Gününden Önce Yenilersem, Mevcut Poliçem Biter mi?

  Gününden önce yapılan trafik sigortasında merak edilen bir konu yürürlükte olan sigortanın tarihinden önce bitip, gününden önce yaptırılan sigortanın işleme girip girmeyeceğidir. Tabii ki mevcut sigortanın bitiş tarihinden önce, yeni sigortanız başlamayacaktır.

  Trafik sigortanızı önceden yaptırmanız, mevcut poliçenizi etkilemez. Ne kadar önce yaptırırsanız yaptırın mevcut sigortanızın poliçede yazılan süresi bitmeden yenisi başlamaz. Gününden önce yenileyeceğiniz trafik sigortası mevcut poliçenizin bitiş tarihinden itibaren başlar ve 1 yıl sonra sona erer.

  Trafik Sigortası her yıl zorunlu olarak yenilenmesi gereken bir sigorta türüdür. Gecikmeli olarak yaptırmak belirli bir gecikme cezasını da kapsar. Trafik sigortanızı gününden önce yenilemeniz sadece sizin yararınızadır. Hem mevcut döneme göre daha indirimli yaptırmış olur hem de günü unutup ceza ödeme ihtimalinden uzak kalmış olursunuz.

  Trafik Sigortasını Ne Zaman Yaptırmalıyım?

  Trafik poliçenizi trafiğe çıkmadan önce mutlaka yaptırmalısınız. ,   numaralı telefondan Sigorta Danışmanımız ile görüşerek veya ; sigortacı.net sitemizden bize ulaşarak ücretsiz olarak yardım alabilirsiniz.

  En uygun fiyata trafik sigortasını nerede yaptırabilirim?

  Teminat kapsamları tüm şirketlerde standart olduğundan en düşük primli poliçeyi satın almak için ,   numaralı telefondan Sigorta Danışmanımız ile görüşerek veya ; sigortacı.net web sitemizden bize ulaşarak ücretsiz olarak yardım alabilirsiniz.

  Trafik sigortası sizi nelere karşı korur?

  Karayolları zorunlu mali mesuliyet sigortası adındanda anlaşılacağı üzere karayolunu kullanan tüm motorlu araçlar için zorunlu bir poliçedir.Teminat kapsamları tüm şirketlerde standart olduğundan en düşük primli poliçe en doğrusudur.

  En ekonomik trafik poliçesi teklifi için ,   numaralı telefondan Sigorta Danışmanımız ile görüşerek veya ; sigortacı.net web sitemizden bize ulaşarak ücretsiz olarak yardım alabilirsiniz.

  Trafik sigortasına kimin ihtiyacı vardır?

  Karayolları zorunlu mali mesuliyet sigortası adındanda anlaşılacağı üzere karayolunu kullanan tüm motorlu araçlar için zorunlu bir poliçedir.Teminat kapsamları tüm şirketlerde standart olduğundan en düşük primli poliçe en doğrusudur.En ekonomik trafik poliçesi teklifi için , 0850 333 0090 numaralı telefondan Sigorta Danışmanımız ile görüşerek veya ; sigortacı.net web sitemizden bize ulaşarak ücretsiz olarak yardım alabilirsiniz.

  Sizden Gelenler
  Sigortacı Net Ailesinin Milyonlarca Üyesinden
  Biri Olarak İleteceğiniz Her Mesaj Bizim İçin Ayrıcalık Demektir !
  Siz Söyleyin, Biz Yayınlayalım…
  Yorum Ekle
  Trafik Sigortası
  Sigorta Teklifi Sunduğumuz Sigorta Şirketleri
  Müşteri Yorumları
  Ela Yeşilkaya
  Kaskomun Sigortaci Net tarafından yenilenmesiyle ilgili olarak,, sürekli değişik alternatifler arayan, öneriler sunan güleryüzlü , sıcak mu ...Devamı
  İhsan Turçin
  Dün aldığım sigortamın bu gün elime geçmesi ve nazik kahve hediyenizden dolayı çok mutlu oldum çok teşekkür ederim. ...Devamı
  Fatih Kiyar
  Yakın ilgiden çok memnun kaldım. Kahve için de ayrıca teşekkürler. ...Devamı
  Günün Öne Çıkanları
  Diyanet Açıkladı; Sigo...
  Sigortacılığın, bazı kesimlerce helal bulunmaması fikrine karşı diyanet; sigorta yaptırmanın bi... Devamı
  Ölüm Parası Komisyoncu...
  Ölen kişi adına verilen tazminatın neredeyse yarısına el koyan sigorta aracıları hem haksız kaza... Devamı
  Arabası Olanlar Uzaktan ...
  Arabaların uzaktan kontrol edilmesini sağlayan ve dünyada kullanılan bir uygulama olan telematik sist... Devamı
  Kaza Tespit Tutanağı De...
  Alınan yeni bir karar ile bundan böyle; kaza tespit tutanağı sürücü kursunda ders olarak okutulaca... Devamı
  İstanbul Trafik Çilesin...
  Avrupa’da Moskova’dan sonra en fazla trafik yoğunluğuna sahip il İstanbul oldu. Yılda 118 saat sa... Devamı
  Video