Kullanıcı Adı veya Şifreyi Yanlış Girdiniz.
Üye Girişi
  Lütfen Email Adresinizi Doğru Giriniz.
  Lütfen Şifre Belirleyiniz.
Şifremi Unuttum
  Lütfen Email Adresinizi Doğru Giriniz.

Mesajınız gönderiliyor. Lütfen Bekleyin

Mesaj gönderdiğiniz için teşekkür ederiz. En kısa sürede yanıtlanacaktır.

Mesaj gönderilirken bir sorun oluştu. Lütfen tekrar deneyin.

Lütfen boş alanları doldurunuz.

Formu Doldurun Sigorta Danışmanlarımız Sizi Arasın!
  Lütfen Adınızı Giriniz.
  Lütfen Email Adresinizi Doğru Giriniz.
  Lütfen Cep Telefonunuzu Düzgün Giriniz.
  Lütfen Arama Zamanını Seçiniz.
Bir Telefona
Sigortacılığa Dair
Herşey İçin

7/24 Danışmanlık
,
Bir Tıka
15
 • Sigorta
 • Şirketinden

En Uygun Teklif!
,
Bir Evet'e
Ücretsiz Kargo
 • ve
 • Hediyesi ile
  Anında Poliçe

  Seyahat Sigortası

  Nedir Seyahat Sigortası

  Seyahat sigortası; ulaşım yollarından herhangi birisini kullanarak yurt içine, yurt dışına seyahat edenleri, seyahat esnasında karşılaşabilecek sağlık risklerine karşı koruyan sigorta türüdür. Seyahat boyunca oluşabilecek kaza, sakatlık, bagaj kaybolması gibi riskleri teminatlar dahilinde karşılar.

  Neleri Karşılar

  Yurt içi yurt dışı yolculuklarda başınıza beklenmedik olaylar gelebilir. Tahmininiz dışındaki çok fazla olay yolculuğunuzun tadının kaçmasına sebep olabilir. Öyle ki Sigortalı, poliçe süresi boyunca seyahat esnasında meydana gelebilecek bir kaza ya da ani bir rahatsızlık sonucu ortaya çıkabilecek acil tıbbi yardım masraflarını, bagaj kaybolması gibi yolculuk risklerini, seyahat sigortası özel şartları doğrultusunda teminat limitleri dahilinde güvence altına alır.

  Ne Zaman Yaptırmalısınız

  Sigorta süresi yurt içi seyahatleri için poliçede belirtilen başlangıç ve bitiş tarihleri arasındadır. Yurtdışı seyahatlerinde ise; pasaportta yazılan ülkeden çıkış tarihinde poliçe başlar ve ülkeye giriş tarihinde ise biter. Seyahat sigortası yaptırmak istediğinizde poliçenizi ister seyahat başına ister yıllık olarak tüm seyahatlerinize yaptırabilirsiniz.

  Bavulunuzda sigortanız varsa, yolunuzda engel olmayacaktır. Sigortacı Net avantajlı seyahat poliçeleri sunarak yolculuklarınıza konfor katıyor. İsterseniz web sitemizde sunduğumuz online seyahat poliçesi ile seyahat sigortanızı hemen satın alabilirsiniz.

  Seyahat Sigortasıyla İlgili Diğer Konular
  Nakliyat Sigortasının Günümüzdeki Önemi

  nakliyat2Nakliyat sigortası, ithalat ya da ihracat yapan şirketlerin İster yurtiçi, isterse yurtdışı sevkiyatlarında olsun, her türlü taşımacılık işlemlerinde yükün başına gelebilecek birçok rizikoyu güvence altına alan bir sigorta türüdür.

  İthalat ya da ihracat yapan firmalar, nakliyatın yerine ulaşıncaya kadar tamamlanmış sayılmayacağını bilirler. Bu nedenle, satıcı ya da alıcı da bu sigortayı yük için yaptırabilirler.


  Nakliye sigortası
  , yurtiçinde herhangi bir şehre gönderdiği yükle ilgili sigorta yaptırabilir, yol süresince garanti altına alabilir. Bu sigortayı gönderdiği her yük için ayrı ayrı yaptırarak riskleri minimuma indirebilirler. Yükün nakliyesi sırasında olabilecek pek çok riziko, nakliyat sigortası poliçesi ile teminat altına alınmaktadır. Böyle bir sigortanın olması, malı satın alan ve satan açısından da oldukça önemlidir.

  Sigortayı her iki tarafında yaptırabilmesinin amacı, alıcının malı zamanında ve hasarsız alması için bir güvence, satıcının da malını aynı şekilde ulaştırması ve ödemesinde sorun yaşamaması anlamına gelmektedir. Bu sigorta türü, yükün yüklenmesinden teslimatına kadar geçen süre içinde oluşabilecek hasar, zarar ve ziyanları teminat altına alan çok önemli bir uygulamadır. Bu sigortanın kanunen herhangi bir zorunluluğu olmamasına karşın, hemen hemen her nakliyatta başvurulan bir güvencedir.

  Nakliyat sigortası fiyatları, sigorta poliçesindeki standart pakete istendiğinde ilave edilebilecek ek teminatlarla hesaplanmaktadır. Sağladığı avantaj düşünüldüğünde, oldukça uygun fiyatlarla sunulan bu sigorta türü, her tür nakliyat işi yapan işletmelerin mutlaka yaptırmaları gereken bir sigortadır.

  Seyahat Sigortası Hesaplama

  bireysel sigortaYolculukların bir alışkanlık olduğu günümüzde seyahatlerin güvence altına alınması büyük önem kazandı. Seyahat sigortaları ile güvence altına alınan gezi ve yolculuklar her türlü risk karşısında zararlı çıkmayı engelleyecektir.

  Seyahatin türüne göre seçme alternatifleri ile sunulan seyahat sigortalı yıllık veya seyahat başına yapılabilmektedir. Sigortalı yol boyunca başına gelebilecek hastalık, kaza ve aksaklıklara karşı yolculuğunu güvence altına alabilir; olası her durumda sigortası ile masraflarını temin edebilir.

  Seyahat sigortaları oldukça makul fiyatlar ile sunulan ve taksitle kart ile ödenebilen sigortalar arasındadır. sürekli seyahat halinde olan kişiler daha fazla risk ile karşılaştığından seyahat sigortasını alışkanlık haline getirmiş durumdadır.

  Seyahat sigortasını ne zaman yaptırmalıyım?

  Seyahatinizin Garantisi

  Seyahat sigortası çıktığınız yolda masraf yapmamanın garantisidir. Zaten onca masraf yaparak çıkacağınız yolculuklarınız sigorta güvencesi ile korunurken bagaj kaybolmasından yolculuk risklerine, kaza, hastalık gibi durumlara, hastane masraflarının temininde, ambulans gerektiği durumlarda ve olası birçok durumda sigortanız güvenceniz olacaktır.

  Yola çıkmadan yolculuğunuzu ya da yıllık bir seyahat poliçesi ile yolculuk masraflarını güvence altına alabilir, risk durumunda masraflara karışmazsınız.

  İstediğinizde Tam Güvence

  Seyahat sigortası seyahat başlamadan önce yaptırılmış olmalıdır. Yolculuklar ne amaçla olursa olsun, aslında bir gezidir. Yola endişesiz çıkmak ve riskler karşısında rahat olmak seyahati de anlamlı kılacaktır.

  Risk kapsamının genişliğine karşı ödenecek sigorta bedeli düşünüldüğünde, seyahat sigortaları da tatil için bir fırsat olmaktadır.

  Seyahat sigortasını yola çıkmadan yaptırmış olan, seyahati boyunca yarı yolda kalmaz. Çok uygun bir ücret ile edinilecek seyahat poliçesi için, Sigortacı Net uzmanları rotanız olsun.  hattını arayın, sigortasız yola çıkmayın…

  En uygun fiyata seyahat sigortasını nerede yaptırabilirim?

  Seyahatinizden Çok Uygun Bir Fiyata Seyahat Garantisi

  Yolculuk öncesi yapılması hem gerekli hem de önemli olan bir sigorta türü olarak seyahat sigortaları yolculuk risklerine karşı zorda kalmayı engelleyici teminat kapsamına sahiptir. Yolculuk esnasında kaza ve hastalık sebebiyle hastane, ameliyat, ambulans masrafları ödemek zorunda kalacak kişileri seyahat sigortaları güvence altına alır. Aynı zamanda bagaj kaybolması, yolculuk riskleri, uçuş iptali, tur iptalleri gibi durumlarda teminatlar dahilinde devreye girer ve sigortalının kayıplarını önler.

  Seyahat Sigortası Seçerken

  Seyahat sigortası teminat kapsamında iki alternatif sunulur. Birincisi toplam 100 gün olan teminatın, seyahat başına 60 gün ile sınırlandırılmasıdır. İkincisi; toplam süre limiti olmadan seyahat başına 90 gün limitli olmasıdır. Bu sürelerin sonunda sigortanın devam etmesi için yurda giriş yapmak gereklidir.

  Sigortalı muafiyetli sigorta yaptırabilir. Muafiyetli sigortanın prim ödemesi daha düşükken belirli bir miktardaki masraflardan da muaftır.

  Seyahat sigortası satın alırken, poliçenin başlangıç ve bitiş tarihlerine, seyahat edecek kişi sayısına, ziyaret edilecek ülkenin varsa vize şartlarına uygunluğuna dikkat etmek önemlidir.

  Yolculukta Sigortanın Farkı

  Sigortacı Net’ten teklif alarak ya da online doğrudan satın alarak sahip olacağınız seyahat sigortası karşılaştırmalı sigorta ile en uygun fiyata sunulacaktır. Seyahat poliçesi fiyatları diğer sigorta türleri arasında oldukça uygun fiyatlıdır; her insanın rahatlıkla ödeyeceği bedellerde sunulmaktadır.

   

  Seyahat sigortası sizi nelere karşı korur?

  Yolculukta Seyahat Sigortası Güvencesi Derken

  Yolculuğa çıkarken hastalık, kaza, bagaj kaybolması gibi riskleri karşılayan seyahat sigortaları oldukça geniş teminat kapsamına sahip. Poliçe teminatları ihtiyaçlar doğrultusunda belirlenir ve sigorta şirketleri arasında farklılık gösterebilir.

  • Kaza sonucu vefat teminatı ile sigortalının vefatı halinde poliçede yazılı olan lehdarlara belirtilen limitler dahilinde tazminat ödenir.
  • Kaza sonucu sürekli sakatlık teminatı ile kaza sonrası sigortalıya sakatlığının derecesine göre limitler dahilinde tazminat ödenir.
  • Yurtdışındaki seyahati süresince hastalık veya yaralanma durumunda tıbbi tedavi giderleri teminatı ile önceden var olan ya da kronik bir sebepten dolayı oluşan hastalıklar dışındaki tedavi masrafları karşılanır.
  • Seyahat sırasında hastalanma veya yaralanma halinde uygun bir tıbbi merkeze nakil giderleri teminatı ile ambulans ve refakatçi doktor masrafları ödenir.
  • Acil ilaç getirilmesi veya gönderilmesi giderleri teminatı ile sigortalının seyahat ettiği yerde bulunmayan ilaçların doktor reçetesine yazılması ve gönderilmesi maliyetleri karşılanır.
  • Yurtdışı seyahati sırasında, hastalık veya yaralanma nedeniyle konaklama süresinin uzatılmasına bağlı giderlerin teminatı ile sigortalının tedavi sürecinin uzadığının doktor tarafından belgelenmesiyle doğacak masraflar ödenir.
  • Konaklama süresinin uzadığı durumlarda aile üyelerinden birinin hastanenin bulunduğu yere seyahat giderleri teminatı ile sigortalı yakınlarının yapacağı masraflar ödenir.
  • Seyahat halindeyken sigortalının evinde meydana gelebilecek bir hasar sebebiyle eve geri dönüş masrafları teminatı ile hırsızlık, yangın, kapıların zorlanması gibi durumlarda acil dönüş gerektiren giderler karşılanır.
  • Seyahat süresince yakın bir aile üyesinin vefatı nedeniyle acil geri dönüş masrafları teminatı ile doğacak maliyetler ödenir.
  • Yolculuk süresinde vefat olduğunda, cenazenin yurda nakli ve eşlik edenlerin geri dönüş organizasyonu ve giderleri teminatı ile ödenir.
  • Teminat konusu tüm haller ile ilgili acil mesajların gönderilmesi giderleri teminatı ile ilgili maliyetler karşılanır.
  • Seyahat esnasında kayıp bagajın bulunması halinde sigortalının evine veya seyahat için tasarlanan varış yerine gönderilmesi giderleri teminatı ile oluşan giderler tanzim edilir.
  • Tarifeli uçuşlarda gecikmeli bagajın tazmini teminatı ile bagajın kaybolması ve 24 saat içerisinde bulunamaması halinde havayolu şirketinin kayıp raporu şartı ile acil kişisel ihtiyaçlar karşılanır.
  • Genel bilgi servisi teminatı kapsamındaki seyahat sigortası teminatları sigorta şirketleri arasında farklılık gösterir:
  • Tercüme bürolarının bilgisini verme,
  • Avukat referansı,
  • Ulaşım, tarife ve aktarma bilgileri,
  • Seyahat bilgileri,
  • Büyükelçilik ve konsolosluk bilgileri,
  • Rezervasyon bilgileri,
  • Turistik bilgiler,
  • Yurtdışı seyahatleri esnasında hastalık ve kaza gibi durumlarda acil ihtiyaçların karşılanabilmesi için nakit avans verilmesi,
  • Vefat, doğal afet, mahkeme tanıklığı çağrısı, önemli bir kaza ve tıbbi müşahede gibi nedenlerle seyahatin iptal hallerinde iptal masraflarının karşılanması,
  • Seyahat süresince hukuki danışmanlık ihtiyacının organizasyonu,
  • Sigortalının üzerinde bulunan para, çek veya seyahat çekinin üçüncü kişiler tarafından gasp ve hırsızlığının poliçenin teminat limitleri çerçevesinde tanzimi,
  • Sigortalının kaza sonucu üçüncü şahıslara verebileceği bedeni veya maddi zararların poliçenin teminat limitleri çerçevesinde karşılanması.

  Sigortanızda neye karşı korunduğunuzu bilmek, daha fazlasını sorgulamak, bir de bunu çok ucuza elde etmek Sigortacı Net uzmanlığı ile daima mümkün.

  Seyahat sigortasına kimin ihtiyacı vardır?

  Yolculuğa Rahat Çıkmak

  Tatile veya iş gezilerine çıkmadan önce rahat olmak için sadece bavulunuzu eksiksiz doldurmanız yetmeyebilir. yolda oluşabilecek istenmeyen durumlar her şeyi alt üst edebilir; bu aşamada hem yolculuk masraflarını hem de ekstra sağlık giderlerini tek başınıza karşılamak durumda kalırsınız. Siz ve yanınızda seyahat eden kişilerin ani hastalık durumu, kazalar, yolculuk iptalleri, bagaj kaybolması, bagajlarınızın zarar görmesi, vefat, ambulans kullanma durumunda kalmak, belirlenen gün dışında farklı bir tarihte dönüş yapmak zorunda olmak ve daha fazla risk sizi bekliyor olabilir.

  Huzurlu Seyahat Hakkı

  İster iş ister tatil amaçlı olsun günümüzde gezi bilinci çok gelişti. İş toplantıları, eğitimler, mevsimsel tatiller, aktiviteler, tatil fırsatları insanları yıl boyunca farklı şehirlere, turlara doğru çekiyor. Çeşitliliğin arttığı bu durum riskleri de arttıracağından; huzurlu ve güvenilir bir seyahat herkesin hakkı.

  Seyahatler için harcanan büyük maliyetlerin yanında ufacık bir bütçe ile sigortalanmak tatili daha anlamlı yapabilir, herhangi bir riskte tatil hakkını geri kazandırabilir.

  Yola seyahat poliçesiyle çıkmak; yolculuğunu güven ortamında yapıp, tatili her fırsatta geri kazanabilmek demektir. Siz de bu şanslı yolculardan birisi olmak için bir mola verin, Sigortacı Net’ten en az bütçeli ve en rahat ödemeli seyahat sigortası teklifinizi isteyin.

  Sizden Gelenler
  Sigortacı Net Ailesinin Milyonlarca Üyesinden
  Biri Olarak İleteceğiniz Her Mesaj Bizim İçin Ayrıcalık Demektir !
  Siz Söyleyin, Biz Yayınlayalım…
  Yorum Ekle
  Seyahat Sigortası
  Sigorta Teklifi Sunduğumuz Sigorta Şirketleri
  Müşteri Yorumları
  Emin Yılmaz
  Ilgi ve alakalarından dolayı Sevilay hanıma teşekkür ederim. Başarılarınızın devamı dileğiyle. ...Devamı
  Şafak karaca
  Kafanı rahat olsun istiyorsanız başka bir yere gitmeyin ...Devamı
  Nejat AYŞAN
  Fatih ODABAŞ ve Tüm Personele Alakaları İçin Çok Teşekkür Ederim...Profesyonel Bir Hizmet Anlayışı... ...Devamı
  Günün Öne Çıkanları
  Seyahat Sigortasının Sa...
  Seyahat sağlık sigortası, bu seyahatlerinizdeki kaza ya da sağlık problemlerini güvence altına alm... Devamı
  Yolcu Otobüslerine Sivil...
  Bundan böyle sivil polisler daha sık ve beklenmeyen noktalarda yolcu otobüslerine binerek yolcuların ... Devamı
  Diyanet Açıkladı; Sigo...
  Sigortacılığın, bazı kesimlerce helal bulunmaması fikrine karşı diyanet; sigorta yaptırmanın bi... Devamı
  1 Haziran’da İki Ülke...
  Belarus ve Moldova ile yapılan vizesiz seyahat anlaşması 1 Haziran itibariyle yürürlüğe girdi. İk... Devamı
  Tatil Mağduru Olan Dava ...
  Yeni tüketici Koruma Kanununda bu yaz başımıza gelmesi muhtemel paket tur tatili mağduru olma ihtima... Devamı