Kullanıcı Adı veya Şifreyi Yanlış Girdiniz.
Üye Girişi
  Lütfen Email Adresinizi Doğru Giriniz.
  Lütfen Şifre Belirleyiniz.
Şifremi Unuttum
  Lütfen Email Adresinizi Doğru Giriniz.

Mesajınız gönderiliyor. Lütfen Bekleyin

Mesaj gönderdiğiniz için teşekkür ederiz. En kısa sürede yanıtlanacaktır.

Mesaj gönderilirken bir sorun oluştu. Lütfen tekrar deneyin.

Lütfen boş alanları doldurunuz.

Formu Doldurun Sigorta Danışmanlarımız Sizi Arasın!
  Lütfen Adınızı Giriniz.
  Lütfen Email Adresinizi Doğru Giriniz.
  Lütfen Cep Telefonunuzu Düzgün Giriniz.
  Lütfen Arama Zamanını Seçiniz.
Bir Telefona
Sigortacılığa Dair
Herşey İçin

7/24 Danışmanlık
,
Bir Tıka
15
 • Sigorta
 • Şirketinden

En Uygun Teklif!
,
Bir Evet'e
Ücretsiz Kargo
 • ve
 • Hediyesi ile
  Anında Poliçe

  Nakliyat Sigortası

  Emtea Sigortaları

  Nakliyat Sigortası; herhangi bir yükün denizyolu, havayolu, karayolu ve demiryolu nakil vasıtalarından birisi ile bir yerden başka bir yere taşınması esnasında uğrayabileceği hasar ve kayıpları, poliçede belirlenmiş genel ve özel şartlar kapsamında güvence altına alan sigorta türüdür.

  Taşınan eşya veya ürünler yüklendiği yerden ulaşacağı noktaya kadar taşıma esnasında çarpışma, devrilme, yol kusurları, doğal afetler ve benzeri riskler ile karşı karşıyadır. Kullanılan nakil yollarının her birisi, araçları kullanan kişiler ve yük boşaltma araçları birçok tehlikeye sebep olabilecek çeşitliliktedir.

  Nakliyat Sigortasının Güvence Kapsamı

  Nakliyat sigortası sayesinde taşınacak yükün yolda başına gelebilecek her türlü olaya karşı güvence altına alınması, bu sayede teslimata dek söz konusu olan risklerin parasal zarara sebep olmaması sağlanır. Çarpışma, aracın devrilmesi, yol kusurlarından kaynaklı durumlar, doğal afetler gibi risklerin hepsi nakliyat sigortasının teminat kapsamına dahil edilebilir. Yük boşaltma araçları, operatör ve sürücüler, yol ve iklimsel şartlar düşünüldüğünde nakliyat esnasında ürün ve yüklerin geniş ölçekli bir rizikoyla karşı karşıya olduğu görülür. Nakliyat sigortaları geleceğin öngörülebilir, risklerin sebep olduğu parasal hasarınsa karşılanabilir hale gelmesine yardımcı olur.

  Teminatlar

  İlk olarak denizde başlayan taşımacılığın, kara, hava ve demir yollarında da gelişmesi sonucu nakliyat sigortaları yaygınlaşmış ve ihtiyaca yönelik teminat kapsamları da genişletilmiştir.

  Nakliyat sigortaları; geniş, dar ve tam ziya gibi teminat alternatiflerine sahiptir. Sigorta poliçeleri sefer esasına dayanılarak yapıldığı gibi; unutma, her seferi bildirememe, geç bildirme gibi risklere karşı abonman poliçeleri de yapılabilmekte dolayısıyla olası riskler ortadan kaldırılmaktadır.

  Sigortacı Net’te Nakliyat Sigortası yaptırmak yükünüzü yük olmaktan kurtarır. Online olarak ya da   hattından sigortanız için en makul fiyatlı ve en kapsamlı nakliyat sigortasını seçebilir, emtianızı her türlü yola gönül rahatıyla çıkarabilirsiniz.

  Nakliyat Sigortasıyla İlgili Diğer Konular
  Emtia Nakliyat Sigortası Poliçe Türleri Nelerdir?

  Nakliyat Poliçe Türleri

  Nakliyat sigortası; kara, hava, tren veya deniz yolu fark etmeden taşınan yüklerin hasara uğraması, çalınması veya kaybolması gibi risklere karşı güvence altına alınmasını sağlar. Nakliyat sigortası poliçesiyle belirlenen özel ve genel şartlar dahilinde, belirlenen limitler doğrultusunda tazminat ödemesi yapılmaktadır. Nakliyat sigortaları, firma ve şahsa ait herhangi bir yükün hangi ulaşım yoluyla taşındığı fark etmeksizin bir yerden bir yere taşınması esnasında oluşabilecek tüm risklere karşı teminat sunabilmektedir.

  Sigorta poliçesinde yer alacak hususlar önceden biliniyorsa Direkt Kati Poliçe düzenlenir.

  Poliçede yer alan hususlar ancak yükleme tarihinden sonra öğrenebiliyorsa, emtianın yükleme tarihinden itibaren teminat altına alınmasını sağlamak için Flotan Poliçe düzenlenir.

  Bir yıl içinde yapılacak bütün taşımalar için uygulanacak fiyat ve şartları, sigortalı ve sigortacının yükümlülüklerini gösteren, yıllık peşin sigorta güvencesi sağlamak için Abonman Sözleşmesi düzenlenir.

  Nakliyat Sigortası yaptırmadan hemen önce uzman sigortacılardan hak ve avantajlarınızı öğrenmek isterseniz, Sigortacı Net sizin en doğru adres olacaktır.

  Nakliyat Sigortası Hangi Riskleri Temin Etmez?

  Nakliyat Sigortası Yaptırırken

  Kara, hava, deniz ve demir yolu ile bir yerden bir yere taşınmakta olan her yükün, taşınmaları sırasında karşılaşabilecekleri tehlikeler nakliyat sigortaları ile teminat altına alınmaktadır.

  Sigorta bazı riskleri kapsamadığı gibi, bazen de ek teminatlar doğrultusunda poliçeye eklenebilmektedir.

  • Sigortalının kasti hareketinden meydana gelen zararlar,
  • Olağan akma, fire, aşınma veya yıpranmadan kaynaklanan hasarlar,
  • Malların kendi kusuru veya ambalaj yetersizliğinden kaynaklanan hasarlar sigorta kapsamına dahil değildir.
  • Savaş, grev, kargaşalık ve halk hareketleri gibi rizikolar ayrıca sigorta edilebilmektedir.

  Henüz tehlike ile tanışmadıysanız, geleceğe dair bir fırsatınız hala var demektir. Sigortacı Net’in sunduğu avantajlı ve fırsat dolu sigorta poliçeleri ile onlarca şirketten en doğru tercihi yapın, yükünüzü rahatlatın.

  Nakliyat sigortasını ne zaman yaptırmalıyım?

  Ticari Yükleriniz İçin

  Ulaşım esnasında ortaya çıkan küçük büyük tüm risklere karşı güvence vaat eden nakliyat sigortaları; tam, geniş ve dar kapsamlı olmak üzere temelde üç farklı teminat alternatifine sahiptir. Unutma, sefer bildiriminde bulunmama, geç bildirimde bulunma gibi risklerin dahi teminat kapsamına dahil olduğu tam kapsamlı nakliyat sigortaları en geniş güvenceyi sunmaktadır. Teminatın kapsamı daraldıkça poliçe değeri düşerken, doğru orantılı şekilde nakliyat sigortasının vaat ettiği güvencenin kapsamı da daralmaktadır.

  Günlerin, ayların hatta yılların emeği olarak nakliyat araçlarına yüklenen ticari mallarınızın her durumda güvencede olduğunu bilmek, iş huzurunuzu kat kat arttıracaktır.

  Nakliyat Poliçesi Yaptırmak

  Nakliyat sigortaları sefer esası ile yapılmaktadır. Geç bildirim, unutulma, her seferin bildirilememesi gibi risklere karşı da abonman poliçeleri yapılarak, bu tür sıkıntılar ortadan kaldırılmaktadır.

  Sigortalının tam hizmet alabilmesi için sigortacıya verdiği taşınacak emtia bilgisinin tam ve doğru olması gerekmektedir.

  Emtianızı yolculuk esnasında heba olmasını beklemeden tam vaktinde Sigortacı Net’te Nakliyat Sigortasını yaptırın, yolunuz açık içiniz rahat olsun.

  En uygun fiyata nakiyat sigortasını nerede yaptırabilirim?

  Nakliyat sigortalarında malın cinsi, taşıma biçimi, ambalajın türü, sefer, nakil aracı, teminatın kapsamı ücreti belirleyen bazı faktörlerdir.

  Sigorta yaptırırken 15 büyük sigorta şirketinden bilgi almak; bir kampanya dönemine rastlamayı, özel indirimlerle karşılaşmayı, analiz yoluyla en uygunu keşfetmeyi sağlar. Böyle bir fırsatı yakalamak için günlerce uğraşmaya gerek kalmadan 15 dakika içerisinde öğrenmenin yolu; Sigortacı Net Sayfasından teklif al butonuna tıklamak kadar kolay!

  Nakliyat sigortası sizi nelere karşı korur?

  Nakliyat Poliçelerinin Sağladığı Güvence Kapsamı

  Nakil olacak bir yükün yola çıkmasından teslim olacak yere gelmesine kadar emtianın ve taşıyıcı aracın karşılaşacağı tüm risklerin güvence altına alınması nakliyat sigortasının kapsamını oluşturur.

  Nakliyat emtia sigortasının 3 farklı ana teminat kapsamı vardır.

  Tam Ziya Teminatı

  Sigorta konusu emtianın taşımayı gerçekleştirecek araç ile birlikte tüm değerini yitirecek şekilde zarar görmesi riskine karşı güvence sağlayan teminat türüdür.

  Dar Teminat

  Taşımayı gerçekleştiren araç ve emtianın tamamen zarar görmesine ek olarak, taşıma aracının uğrayacağı kazalar (karaya oturma, alabora olma, çatışma, devrilme, yol çökmesi, seylap, dere taşması, hattan çıkma gibi); yangın, infilak gibi kısmi rizikoların da teminat altına alındığı teminat türüdür.

  Geniş Teminat

  Emtiayı sevkiyat sırasında oluşabilecek ani ve beklenmedik olay ve kazalar neticesinde emtiada meydana gelen hasar ve kayıplara karşı ilgili Enstitü Yük Klozunca teminat altına alır.

  Bunlara ek olarak savaş, grev, lokavt, kargaşalık, halk hareketleri ve terör riskleri de prim karşılığında teminat altına alınabilir.

  Üretimi ya da kazanımı için onca masraf yapılırken, bir anda tüm emtiayı kaybetme riskine karşı; her durumda zararı karşılayabilen bir sigorta güvencesi, sanıldığı gibi büyük maliyetlerde değil, Sigortacı Net’in kişiye özel çalışması sayesinde çok uygun prim ve avantajlar ile sahip olunabilecek durumdadır.

  Nakliyat sigortasına kimin ihtiyacı vardır?

  Olmaz Demeyin, Ya Olursa?

  Hiç beklenmedik zamanda olmaz denilen kazaların ne kadar sıklıkla yaşandığı düşünüldüğünde, servet niteliği taşıyan ürün ve eşyaların koruma altında olmasının önemi daha da artıyor. Daha nakliyatı başlamadan sayısız tehlike ile karşılaşılan emtialar yol boyunca ve daha sonrasında değer ve iş kaybı yaratacak birçok riske karşı savunmasız kalıyor.

  Ticari Tehlikeler Ortada

  Nakliyat yapan tüccarlar daha iyi bilecektir ki uluslar arası yollarda çok sayıda risk nakil edilen ürünleri tehlike altında tutmaktadır. Bazen olağan dışı doğa sebebiyle yaşanacak riskler bazen ise bilinçli hareketlerden doğan kayıplar değeri ölçülemeyecek bu tür değerleri yerle bir edebilmekte.

  Taşıtacağı yükün karşılaşacağı zararlar karşısında mağdur olmak istemeyen tüm ithalat, ihracat ve yurt içi sevkiyatı işi yapan kişi ve kuruluşların nakliyat sigortası ile güvence altına alınmaya ihtiyacı vardır.

  İhtiyaç ortamı oluştuğunda çare aramak, nakil edilen eşyanın temini için uğraşmak, para üstüne para kaybetmek yerine; Sigortacı Net uzmanlarının sunacağı en uygun poliçe ile – çok az bedeli taksit taksit ödeyerek – risk karşılığında güvence fırsatı yaratabilirsiniz.

  Sizden Gelenler
  Sigortacı Net Ailesinin Milyonlarca Üyesinden
  Biri Olarak İleteceğiniz Her Mesaj Bizim İçin Ayrıcalık Demektir !
  Siz Söyleyin, Biz Yayınlayalım…
  Yorum Ekle
  Nakliyat Sigortası
  Sigorta Teklifi Sunduğumuz Sigorta Şirketleri
  Müşteri Yorumları
  Mehmet YİĞİT
  Aldığınız paranın her kuruşu helal olsun. KESİNLİKLE TAVSİYE EDİYORUM.Bi de boşuna dolandırıcılara para vermeyin. ...Devamı
  Hasan Gül
  Sevgili sigortacı net çalışanları poliçemi ve Türk kahvemi aldım. İlgi ve alakanıza minnetarım çalışmalarınızda başarılar dilerim. ...Devamı
  Mustafa Taş
  Sevilay hanım. Bir müşteriniz olarak, müşteri memnuniyetini karşılamanız konusunda başarılı olduğunuzu düşünmekteyim. Başarılarınız ...Devamı
  Günün Öne Çıkanları
  Diyanet Açıkladı; Sigo...
  Sigortacılığın, bazı kesimlerce helal bulunmaması fikrine karşı diyanet; sigorta yaptırmanın bi... Devamı
  Belgesiz Tekne Kullanana ...
  Amatör Denizci Belgesi (ADB) olmadan özel tekne kullananlara ve bu belge ile ticari faaliyet yapanlara ... Devamı
  Sigorta Kapsamının Sın...
  Hazine Müsteşarlığı; tüketici lehine yapılan sigorta sözleşmelerinin sınırları ve esasları i... Devamı
  Yolda “Ehli Hayvan Geç...
  Karayollarına yapılacak ekolojik köprüler ile hayvanların yollara dökülmesi ve istenmeyen kazalar... Devamı
  Güvenli Olmayan Sigorta ...
  Şikâyet edilen 4 sigorta acentesine meslekten men cezası getirildi, 44 acente hakkında ise açılan d... Devamı