Kullanıcı Adı veya Şifreyi Yanlış Girdiniz.
Üye Girişi
  Lütfen Email Adresinizi Doğru Giriniz.
  Lütfen Şifre Belirleyiniz.
Şifremi Unuttum
  Lütfen Email Adresinizi Doğru Giriniz.

Mesajınız gönderiliyor. Lütfen Bekleyin

Mesaj gönderdiğiniz için teşekkür ederiz. En kısa sürede yanıtlanacaktır.

Mesaj gönderilirken bir sorun oluştu. Lütfen tekrar deneyin.

Lütfen boş alanları doldurunuz.

Formu Doldurun Sigorta Danışmanlarımız Sizi Arasın!
  Lütfen Adınızı Giriniz.
  Lütfen Email Adresinizi Doğru Giriniz.
  Lütfen Cep Telefonunuzu Düzgün Giriniz.
  Lütfen Arama Zamanını Seçiniz.
Bir Telefona
Sigortacılığa Dair
Herşey İçin

7/24 Danışmanlık
,
Bir Tıka
15
 • Sigorta
 • Şirketinden

En Uygun Teklif!
,
Bir Evet'e
Ücretsiz Kargo
 • ve
 • Hediyesi ile
  Anında Poliçe

  Konut Sigortası

  Eviniz Olsun, Derdiniz Olmasın

  Konut sigortası evinizi ve dilerseniz içindeki tüm eşyaları hırsızlık, yıkılma, su baskını, yangın, terör, kaza gibi risklere karşı güvence altına alan sigortadır.Evler için alınan güvenlik önlemleri alarm, kamera sistemleri, uyarıcılar, sinyaller ile sınırlıdır. Hırsız ya da tehlikeler için en kapsamlı ve maliyeti düşük güvence biçimi konut poliçeleridir. Fiyat olarak oldukça az, kapsam bakımından ise geniş teminat tercihindedir.

  Ev sahibi için sigorta yaptırırken ufak bir maliyet ile eşyaları da sigorta altına almak doğru bir seçim olacaktır. Eve gelebilecek bir hasarda eşyalarda birlikte zarar görecektir. Kiracılar için konut sigortası; sadece eşya teminatının yapılması ile gerçekleşmektedir.

  Konut Poliçelerinde Fiyat Avantajı

  Konut sigortası evinizi büyük risklere karşı koruma altına alırken; sunduğu fiyatlar oldukça az bedellerdedir. Eviniz yangın, hırsızlık, deprem, su baskını gibi tehlikeler ile her an karşı karşıyadır. Hayatında hiç su baskını yaşamamış, hırsızlık olayı duymamış pek kimse yoktur. Evinizi tümüyle riske atmaktansa çok uygun fiyata şimdi önlem almak en akıllıca çözüm olmaktadır.

   

   

  Konut Sigortasıyla İlgili Diğer Konular
  Konut Sigortası Hesaplama

  Man standing in front of houseYangın, sel ve hırsızlık başımıza hiç gelmediyse bize çok uzak bir ihtimal gibi görünüyor olabilir fakat milyonlarca kişinin bu konuda sıkıntı yaşadığını düşündüğümüzde tehlike hem çok yakın hem de maalesef geri dönüşü çok da kolay değil. Konut sigortası var ise bu risklerden kurtulmak zor değil oldukça basit ve akıllıca olacak.

  Konut sigortası fiyatları sigorta yapılacak evin metrekaresi, bulunduğu il gibi koşullar doğrultusunda hesaplanır ve oldukça minimum bedeller ile sunulur. Bir evin konut sigortası bedeli her ev sahibinin rahatlıkla ödeyeceği tutarlarda herhangi bir fatura fiyatı kadar çıkmaktadır. Bu koşullarda olasılığı yüksek yangın, sel hırsızlık gibi kötü anılar yerine karşılığını alabilecek konut sigortası yaptırmak çok önemlidir.

  Konut Sigortasının Teminat Kapsamına Girmeyen Şartlar Nelerdir?

  Konut sigortaları binaları hırsızlık, yangın, ev kazaları, su baskını gibi olası kazalara karşı güvence altında tutarken bazı istisnai durumları poliçe kapsamı dışında tutar.

  Tüm Şirketlerde Aynı Şartlar Geçerli

  Konut sigortasının kapsamadığı genel şartlar tüm sigorta şirketlerinde standarttır. Sigorta şirketleri arasında farklılıklar gösteren özel şartlar da mevcuttur.

  Konut sigortası bazı durumlarda geçerli olmaz:

  • Savaş, istila, yabancı düşman hareketleri, çarpışma (savaş ilan edilmiş olsun veya olmasın), iç savaş, ihtilal, isyan, ayaklanma esnasında meydana gelen bütün zararlar,
  • Kendi kendisini idame ettirerek ya da farklı sebeplerle oluşabilecek nükleer yakıt yanması ve bununla bağlantı doğabilecek zararlar,
  • Yangın olmadan sigortalı varlıkların kendi yapılarından kaynaklanan bozulmalar nedeniyle uğradığı hasarlar,
  • Kamu otoritesinin sigortalı varlıklar üzerinde yapacağı tasarruflar sonucu meydana gelebilecek tüm zararlar,
  • Yangın olmadan sigortalı varlıkların ateşe, sıcaklığa tutulmasından, ateş olan bir yerle temas ettirilmesinden vb. oluşacak maliyetler,
  • Yangın olmadan elektrikle çalışan her türlü alet, motor, cihaz, tesisat ve kordonların kısa devre, topraklama, voltaj yükselmesi-düşmesi gibi sebeplerle uğrayacağı zararlar,
  • Sigortalı cihaz ya da motorlarda, basınca bağlı olarak meydana gelebilecek zararlar tüm sigorta şirketleri için sigorta poliçesinde geçerli olmayan genel şartlardır.

  Başını evine rahatça sokup, kapısını huzurla kapayacaklar için Sigortaci.Net en iyi yardımcı olacaktır.

  Konut Sigortası ile Hangi Riskler Teminat Altına Alınır?

  Eviniz İçin Güvenlikten Daha Fazlası; Güvence

  Evini güvence almanın en kesin çözümü elbette onu sigortalamaktır. Evinizi siz içindeyken de dışarıdayken de çok fazla tehlike bekliyor olabilir. Hırsızlıktan yangına, su baskınlarından başkalarının ihmallerinden kaynaklanan arıza ve kazalara kadar çok sayıda risk durumunda konut sigortaları devreye girer ve hasar tazminini gerçekleştirir.

  Poliçeniz

  Konut sigortalarının tümünde ortak ana teminat olan yangın teminatı; yangın, yıldırım ve infilakın neden olduğu hasarları güvence altına alır. Doğabilecek diğer risklere karşı güvence kapsamını maksimuma getirmek isteyen sigortalı, ek teminatlar tercih edebilir.

  Ek Teminat Kapsamında:

  Sel-su baskınları ek teminatı; sigortalı konutun etrafında dere, nehir, çay, kanalların taşması ile oluşabilecek su baskınlarının yaratacağı hasarları,

  Hırsızlık ek teminatı; hırsızlık sonucu bina ve eşyalara gelebilecek zararları,

  Cam kırılması ek teminatı; sigortalı konuta ait sabit cam ve aynaların kırılması sonucu meydana gelebilecek maliyetleri,

  Ferdi kaza ek teminatı; sigortalı konutta poliçe kapsamında gerçekleşecek bir kaza sonucu sigortalının vefatı halinde varislerine, sakat kalması halinde ise kendisine poliçede belirtilen koşullarda ödenecek tazminat bedelini,

  Yardım hizmetleri ek teminatı; su tesisatı, elektrik, çilingir, cam ve benzeri tamir işleri ile acil servis ve irtibat hizmetlerinin ücretini,

  Yer kayması ek teminatı; sigortalı konutun etrafında ya da arsasında oluşabilecek, yer kayması ve toprak çökmesi sonucu meydana gelebilecek hasarları,

  Araç çarpması ek teminatı; kara ve hava araçlarının sigortalı konuta çarpması halinde doğabilecek zararları,

  Duman ek teminatı; ısıtma ve pişirme cihazlarının kusurlu çalışmasıyla ortaya çıkabilecek dumanın vereceği maliyetleri,

  Kar ağırlığı ek teminatı; çatıda biriken yoğun karın ağırlık yaparak çatıya ve konut içerisindeki eşyalara zarar vermesinin yarattığı tahribatı,

  Fırtına ek teminatı; fırtına sebebiyle rüzgârın sürüklediği cisimlerin çarpması sonucu oluşacak zararları,

  Yangın mali mesuliyet ve kira kaybı ek teminatı; sigortalının, kiracının ve mal sahibinin sorumluluklarından doğan bir hasar sonucu birbirlerine karşı verebilecekleri zararları,

  Enkaz kaldırma ek teminatı; hasar sonucu oluşmuş yıkıntının kaldırılma giderlerini,

  Alternatif ikamet değişikliği masrafları ek teminatı; bir hasar sonucu sigortalı konutun kullanılamadığı tamir ya da yeniden inşası sürerken, başka bir konutta ikamet edilme masraflarını karşılar.

  Enflasyondan korunma ek teminatı; enflasyon durumunda bina ve eşyaların mevcut değerinin korunmasını amaçlar.

  Deprem ve yanardağ püskürmesi ek teminatı; bu anlamda neden olabilecek tüm zararları kapsar. Deprem sonucu oluşacak zararlar DASK limiti dahilinde karşılandıktan sonra, kalan kısım konut sigortası tarafından ödenir.

  Grev, lokavt, kargaşalık, halk hareketleri ve kötü niyetli hareketler ek teminatı ile bu koşulların yaratacağı hasarlar ödenir. Her bir hasarda, hasar bedelinin %5’i (yüzde beş) oranında muafiyet uygulanır.

  Aile reisi sorumluluğu ek teminatı; sigortalı konut içerisinde, sigortalının ve ailesinin üçüncü kişilere verebileceği bedeni ve maddi zararları şartlar çerçevesinde karşılar.

  Dahili su ek teminatı; su tesisatı kaynaklı oluşabilecek taşma, kırılma, sızma, donma, muslukların açık unutulması gibi etkenlerden oluşacak zararları temin eder.

  Ayrıca;

  Misafir eşyaları, boya-badana masrafları, yakıt sızması, kıymetli eşya ve hırsızlığı, nakit para ve evrak, sabit tesisatta hırsızlık, elektronik cihaz gibi başlıklar ile ek teminatların sayısı ve tercih oranı da günden güne artmaktadır.

   

  Konut sigortasını ne zaman yaptırmalıyım?

  Yaşam Alanlarınızı Koruma Altına Alın

  Ev sahibi olmak, eşya düzenlemesi yapmak günlük hayatın her günkü aktivitelerinden birisi değil. Öyle ki evin herhangi bir beyaz eşyası bile 5-10 yılda bir değiştirilebiliyor.

  Eve eşyalara ne kadar önem verirsek verelim tehlikelerle baş etmek kolay bir durum değil. Siz evin içindeyken bile hırsızlar eşyalarınızı zapt ediyor olabilir. Prizlerden, fişlerden çıkacak kontaklar yangınlara sebebiyet verebilir, borularda oluşabilecek gevşemeler su baskınları yaratabilir. Bir çoğunda evde olmayabilir, uykuda olabilir ya da müdahale edemiyor olabilirsiniz. Bu durumda evinizi korumaya almak sizin için çok önemli olacaktır.

  Konut Poliçesi Riskler Karşısında Çaresiz Bırakmayacak

  Konut sigortaları bu gibi riskler karşısında eviniz için en büyük güvence biçimidir. Poliçe kapsamında yer alan riskler karşısında sigorta güvencesine alınmasını istediğiniz mülkleriniz risk sonrası temin edilecektir. Sahip olunması zor olan bu gibi değerleri kaybetmek yerine yeniden elde etmek için çok geç kalmadan konut poliçesi talep edebilirsiniz.

   

  Konut sigortasına kimin ihtiyacı vardır?

  Sizin İhtiyacınız Var

  Konut Sigortası, evinde ve dışarıda iken rahat, huzurlu ve güvencede olmak isteyen her bireyin hem hakkı hem de sorumluluğudur.

  Ev ve eşya almanın ne kadar zahmetli ve masraflı olduğu düşünüldüğünde, binaların yaşadığı riskler bir o kadar belirginleşmektedir. Günümüzde elektronik cihazların kullanımı artmış, hırsızlık oranları takip edilemez hale gelmiş, depremlerle yaşanır olmuştur. Görünür görünmez ev kazaları, iklim koşullarının yarattığı anlık tahribatlar sık karşılaşılan hikâyelerdir.

  Sürekli Misafirlik Zor

  Risk oluştuğunda  önlem almak, güvenlik tedbirleri için çare aramak, ihmallerin önüne geçmeye çalışmak kaybettiklerinizi geri getirmeyecektir. Evinizde isteğe bağlı tadilat yaptırırken bil ne kadar zorlandığınızı düşünürseniz; yangın, su baskını gibi tümüyle kayıp getirici durumlarda hayatınızı büyük ölçüde etkileyecektir. Başkalarının evinde sürekli misafir olma fikri bile size hoş gelmiyorsa; konut poliçeniz için şimdiden teklif almanızda fayda var!

  En uygun fiyata konut sigortasını nerede yaptırabilirim?

  Nasıl Hesaplanacak

  Konut sigortası yapılırken; konutun büyüklüğü, binanın yapı tarzı, katı ve güvenlik önlemleri düşünülerek, hesaplama yapılır. Teminat kapsamına ve şirket durumuna göre fiyat farklılıkları oluşur hatta her şirkette farklı dönemlerde fiyat değişikliği olabilir. Bunların takibini, analizini yapmak ve neticede bina için en doğru konut poliçesini tercih etmek için uzman görüşleri önemli olacaktır.

  En Uygun Fiyat

  Konut poliçeleri fiyat bakımından herkesin rahatlıkla tek seferde ödeyebileceği bedellerdedir. Evlerdeki bir aksesuar fiyatı kadar etmeyen konut poliçeleri bekletilmeye ve ihmale gerek bırakmayacak kadar uygun fiyatlarda olduğundan; her hanenin özen göstermesi gereken konular arasındadır.

  Konut sigortası sizi nelere karşı korur?

  Evsiz – Yersiz Kalmazsınız

  Metrekare, oda sayısı, dekor, cephe, yapım yılı, konum gibi özelliklerden çok daha değerli olan, evin her durumda geri kazanımını sağlayabilecek bir güvence ortamıdır. Bu ortamda geleceğe dönük yapılacak en iyi yatırım; konut sigortası ile yaşam alanını koruma altına almaktır.

  Konut sigortası; tüm sigorta şirketlerinde yangın teminatı ile sunulur. Poliçeler arası fiyat ve katılım farkı gösteren birçok ek teminat sayesinde ise binalar tam güvence sistemine alınır.

  Risk durumunda evsiz kalmak, yerinizden olmak gibi bir ihtimal olmaması konut poliçelerinin hasar tazmini sayesindedir. Konut poliçeleri ile yangın, su baskını, hırsızlık gibi durumlar sonrası yeniden inşa masrafları il uğraşmazsınız.

  Sizden Gelenler
  Sigortacı Net Ailesinin Milyonlarca Üyesinden
  Biri Olarak İleteceğiniz Her Mesaj Bizim İçin Ayrıcalık Demektir !
  Siz Söyleyin, Biz Yayınlayalım…
  Yorum Ekle
  Konut Sigortası
  Sigorta Teklifi Sunduğumuz Sigorta Şirketleri
  Müşteri Yorumları
  Fatih Kiyar
  Yakın ilgiden çok memnun kaldım. Kahve için de ayrıca teşekkürler. ...Devamı
  Ali Elmacuk
  Mustafa beyle policemi olusturtuk ve uygun fiyat cikti. Çok memnun oldum.Teşekkürler sigortaci.net mustafa beye selam sağol . ...Devamı
  Melih Coşkun
  Sigorta poliçeniz bugün elime ulaştı. Kahve jestiniz için de ayrıca teşekkür ederim. İyi çalışmalar ...Devamı
  Günün Öne Çıkanları
  İftar ve Sahur Vakitleri...
  Ramazanı fırsat bilen hırsızlar iftar saatinde misafirliğe gitmenizi, sahurda ise derin uykuya dalma... Devamı
  Diyanet Açıkladı; Sigo...
  Sigortacılığın, bazı kesimlerce helal bulunmaması fikrine karşı diyanet; sigorta yaptırmanın bi... Devamı
  Konutta Değişen Tüketi...
  Yeni tüketici kanununda istenen bina tamamlama sigortasının ve ruhsatsız, kat irtifakı olmadan konut... Devamı
  Konut Satışları Azalm...
  Konut satış istatistiklerine bakıldığında geçen senenin mart ayına göre düşüş, bu yılın ş... Devamı
  Van İçin İyileşme Vak...
  Şiddetli depremler ile 2011’de üst üste iki kez sarsılan Van için oluşturulan seferberlik sonras... Devamı