Kullanıcı Adı veya Şifreyi Yanlış Girdiniz.
Üye Girişi
  Lütfen Email Adresinizi Doğru Giriniz.
  Lütfen Şifre Belirleyiniz.
Şifremi Unuttum
  Lütfen Email Adresinizi Doğru Giriniz.

Mesajınız gönderiliyor. Lütfen Bekleyin

Mesaj gönderdiğiniz için teşekkür ederiz. En kısa sürede yanıtlanacaktır.

Mesaj gönderilirken bir sorun oluştu. Lütfen tekrar deneyin.

Lütfen boş alanları doldurunuz.

Formu Doldurun Sigorta Danışmanlarımız Sizi Arasın!
  Lütfen Adınızı Giriniz.
  Lütfen Email Adresinizi Doğru Giriniz.
  Lütfen Cep Telefonunuzu Düzgün Giriniz.
  Lütfen Arama Zamanını Seçiniz.
Bir Telefona
Sigortacılığa Dair
Herşey İçin

7/24 Danışmanlık
,
Bir Tıka
15
 • Sigorta
 • Şirketinden

En Uygun Teklif!
,
Bir Evet'e
Ücretsiz Kargo
 • ve
 • Hediyesi ile
  Anında Poliçe

  Nedir Bu Kasko Sigortası?

  Kasko sigortası; motorlu-motorsuz taşıtların, römorkların, karavanların, iş makinelerinin ve lastik tekerlekli traktörlerin çarpışmasından, yanmasından, çalınmasından ya da çalınmaya teşebbüs edilmesinden ve 3.şahısların kötü niyetli hareketlerinden dolayı uğrayacağı maddi zararların teminini güvence altına alan bir sigortadır.

  Aynı zamanda; sigortalının veya aracı kullananın idaresi dışında, araç dururken ya da hareket halindeyken araca bir cismin çarpması veya aracın böyle bir cisme çarpması, devrilmesi, yuvarlanması gibi kazalarda teminat altındadır. Bu risk durumlarının tamamı sigorta kapsamında olduğu gibi, bir kısmı da seçilerek kasko sigortası yapılabilir.

  Kasko sigortası; neticede doğacak bu hasarların maliyetinin, kasko yapılan sigorta şirketinin sorumluluğu altına alınması demektir.

  Amacının sadece kasko yaptırmak değil; sigorta haklarını bilerek, kıyaslayarak, sonuçlarını analiz ederek bir güvence alanı oluşturmak da olan sigortalı için bu hayal değil,   Sigortaci.Net 7/24 Danışmanlık Hizmeti ile mümkün.

  Kasko Sigortasıyla İlgili Diğer Konular
  Kasko Sigortasının Trafik Sigortasından Farkı Ne?

  Trafik sigortası; her araç sahibi için zorunludur ve her yıl yenilenmesi gerekir, trafik sigortasını yaptırmamış araç trafiğe de çıkamaz. Kasko sigortası isteğe bağlıdır. Araç kasko sigortası olmasa da, trafikte bulunabilir.

  Trafik sigortası; herhangi bir hasar durumunda karşı tarafa verilebilecek bedensel ve maddi hasarları kapsar. Karşılanacak zararların üst limitleri vardır. Limiti aşan durumda ortaya çıkan bedel yine araç sahibinin sorumluluğundadır. Kasko sigortası ise; karşı tarafla birlikte kaza yapan tarafın hasarlarını da kapsar.

  Trafik sigortası; sadece belli başlı vefat, yaralanma gibi durumları teminat altına alırken, kasko sigortası; sigorta şirketi ile yapılacak anlaşma doğrultusunda pek çok risk durumunu teminat altına alır.

  Kaskom Ne Zaman Başlar ve Biter?

  Sigorta şirketi tarafından belirlenen ücretin ilk ödemesi gerçekleştikten sonra; sigortacının, sigortalıya, poliçesini teslim etmesi ile birlikte kasko başlar. Sigortalı; prim borcunu, belirlenen tarihten sonraki 30 gün içinde ödemezse sigorta şirketi sözleşmeyi tek taraflı olarak feshetme hakkına sahiptir. Poliçe; aksi kararlaştırılmadıkça,  başlangıç olarak belirtilen günde öğlen saat 12.00’de başlar, 365 gün sonra öğlen saat 12.00′de sona erer.

  Sigortalı araca zarar verici durum oluştuktan sonra 5 iş günü içerisinde; durumu sigorta şirketine bildirmelidir. Hasar bilgileri sigorta şirketine ulaştıktan sonra, en geç 15 gün içerisinde; hasar ve tazminat miktarı hakkında sigortalı bildirilmek zorundadır.

  Sigortaci.Net’te kasko sigortası yaptıranlara; sigortaları bitmeden önce müşteri temsilcileri tarafından hatırlatma ve yeni dönem bilgilendirmesi yapılır. Talep doğrultusunda; en uygun ve en avantajlı poliçe ile kasko sigortaları yenilenir.

  En Doğru Kasko Sigortasını Nerede Yaptıracağım?

  Kasko sigortası yaptırırken en büyük hata; sadece fiyatına bakarak karar vermektir. Her sigorta şirketinin kasko şartları ve ücret sunumu farklılıklar taşır. Kasko şartlarının neyi kapsadığını bilmek yeterli değildir. Neleri kapsamadığını da öğrenmek sigortalının hakları arasındadır. Farklı şirketlerden fiyat alırken, birinin diğerinden farkını ve ayrıcalığını öğrenebilmek; bir kerede ve kolaylıkla ulaşabilecek bir durum değildir. Bunun için fiyat ve hizmet analizi yapabilen, danışmanlık vererek en uygun şirketi seçmeye olanak verebilen bir uzman raporuna ihtiyaç vardır.

  Sigortaci.Net; araç sahipleri için büyük önem taşıyan bu desteği, ücretsiz olarak danışmanlık hizmeti aracılığıyla sunmaktadır. Bu sayede; sigortalı aracının kasko şartlarını dilediği gibi detaylandırabilir,  uzman deneyimlerinden tüyolar alarak seçici davranabilir, kıyas yoluyla en uygun fiyatı ve hizmeti tercih edebilir, kapsam dışında kalan diğer haklarından da haberdar olabilir.

  Öyleyse Nedir Bu Kasko Çeşitleri?

  Dar Kasko; “çarpma-çarpılma”, “yangın”, “hırsızlık” ve “üçüncü kişilerin kötü niyetle yapacağı çizme, kırma, vurma gibi kötü niyetli hareketler” teminat gruplarından bir kısmının seçilerek oluşturulduğu kasko çeşididir. Bunlar dışında doğabilecek risklere karşı; kendisine, aracına ya da yaşadığı koşullara güvenen kişiler tarafından tercih edilmektedir. Diğer kasko çeşitleri arasında fiyatı en uygun çıkan kaskodur.

  Kasko; ; “çarpma-çarpılma”, “yangın”, “hırsızlık” ve “üçüncü kişilerin kötü niyetle yapacağı çizme, kırma, vurma gibi kötü niyetli hareketler” teminat gruplarından tamamının seçilerek oluşturulduğu kasko çeşididir.

  Genişletilmiş kasko; ; “çarpma-çarpılma”, “yangın”, “hırsızlık” ve “üçüncü kişilerin kötü niyetle yapacağı çizme, kırma, vurma gibi kötü niyetli hareketler” teminat gruplarından tamamını seçmekle birlikte; “Sel, su baskınları, depremler, grev, lokavt, halk hareketleri, terör eylemleri”, “Anahtar kaybı”, kemirgen ve hayvanların vereceği zararlar”, gibi ek sözleşme ile teminat kapsamına dahil edilebilecek risklerden bir kısmının seçilerek oluşturulabildiği kasko çeşididir.

  Tam kasko; “çarpma-çarpılma”, “yangın”, “hırsızlık” ve “üçüncü kişilerin kötü niyetle yapacağı çizme, kırma, vurma gibi kötü niyetli hareketler” teminat gruplarından tamamını seçmekle birlikte; “Sel, su baskınları, depremler, grev, lokavt, halk hareketleri, terör eylemleri”, “anahtar kaybı”, kemirgen ve hayvanların vereceği zararlar”, “yedek parça tercihi”, “alevsiz yangınlar” gibi ek sözleşme ile teminat kapsamına dahil edilebilecek risklerden tamamının seçilerek oluşturulabildiği kasko çeşididir. Tüm risk gruplarını karşıladığından, pirim ödemesi de en yüksek bu grupta çıkar.

  Sigortaci.Net; sektör deneyimlerinden harmanladığı bilgiler ile müşterisine kasko sigortası hakkında danışmanlık desteği verir. Neden-sonuç ilişkisi kurarak, en akıllı seçimin destekleyicisi olur.

  1 Nisan 2013 İtibariyle Kaskoda Neler Değişti?

  Hazine Müsteşarlığı, sigortalıların talepleri doğrultusunda kasko sigortasında bazı değişiklikler yaptı. Alınan kararlar kaskoda yeni bir dönemin başlangıcı oldu. Bu kararlar doğrultusunda;

  • Sigorta şirketleri; Dar Kasko, Kasko, Genişletilmiş Kasko ve Tam Kasko olmak üzere 4 tip kasko sigortası uygulamasına başladılar. Ana kasko teminatlarının bir kısmını teminat eden poliçe ‘Dar Kasko’, tamamını teminat eden ‘Kasko’, tamamıyla birlikte ek kasko teminatlarının da bir kısmını teminat eden ‘Genişletilmiş Kasko’, ana teminatlar ile birlikte ek teminatlarında tamamını kapsayan ise ‘Tam Kasko’ olarak adlandırıldı. (Detaylı bilgi Öyleyse Nedir Bu Kasko Çeşitleri başlığı altında verilmektedir)
  • Poliçelerde sigorta değeri yazmayacak.  Araç ikinci el ise; sigorta yapıldığı tarihteki piyasa rayiç bedeli tespit edilerek, sıfır ise; aracın satın alınan değeri üzerinden hesaplama yapılarak sigorta primleri belirlenecek. Sıfır aracın pert ya da çalınma durumunda; değeri kaskodan karşılanabilecek fakat ikinci yıl araç ikinci el konumunda olacağından hasar; rayiç bedel üzerinden ödenecek. Sigorta şirketleri bu bedelleri belirlerken, hangi kurumu referans aldıklarını da mutlaka belirtecekler ve hasar ödemesi hesaplanırken aynı kurumun referans değerleri alınacak. Bazı sigorta şirketleri; alım-satım yapılan internet siteleri, galeriler ve oto acentelerinden aldıkları fiyatların ortalamasını rayiç olarak belirlerken, bazıları da Türkiye Sigorta Birliği’nin belirleyeceği Kasko Değer Listesi’ni kriter olarak alacak.
  • Sigortalı hasar onarımının yapılacağı servisi belirleyebilecek, orijinal yedek parça ve eşdeğer parça arasında seçim yapabilecek. Bu istek sigorta poliçesinde belirtilmekle birlikte; servis yeri ve parça seçimi bilgisi verilmemiş olsa da, hasar durumunda sigortalının istediği servis yeri ve parça seçimi geçerli olacak.
  • Hasarla ilgili eksper raporu tamamlandıktan sonra, 10 gün içerisinde onarım sağlanacak. Eğer ihbarın üzerinden 45 gün geçtiği halde işlem başlamamışsa; sigorta şirketi her şart durumunda sigortalıya tazminat ödeyecek. Hasar sonrası yapılan incelemeler, hukuka yansıyacak olaylar veya herhangi bir nedenden dolayı, 3 ay içinde hasar tamamlanmazsa sigorta şirketi hasar miktarının %50sini sigortalıya avans olarak ödeyecek.

  Sigortaci.Net sektördeki tüm gelişmeleri en yakından takip ederek; gerektiğinde müşterilerine ön bilgilendirmeler yapmakta, fırsatları değerlendirme ortamı yaratmaktadır.

  Muafiyet İndirimi Neye Yarar?

  Sigortalı; doğacak hasarın bir miktarını üstlenmeyi kabul ettiğinde, muafiyet indirimi elde eder. Hasar durumunda; muafiyet indirimi kadar olan tutar, poliçeden düşürülerek hasar ödemesi yapılır. Bu hizmetin amacı; sigortalının hasar bedeline katılımını sağlayarak, dikkat ve özenin arttırılmasıdır. Muafiyet oranı; sigortalı ve sigorta şirketi arasındaki görüşme ile belirlenir.

  Meslek/ Kurum İndirimine, Benim Mesleğim de Dahil mi?

  Bazı meslek grupları kasko poliçelerinde indirim hakkına sahiptir.

  TSK mensubu ve eşi (sivil memur dahil tüm TSK mensupları için % 20), öğretmen( MEB e bağlı olan öğretmenlere % 20), emniyet mensubu( %15), mülki idare amirleri (%10), yargı mensupları(avukatlar hariç %10), üniversite öğretim üyesi(%10), eczacı(%10) bu indirim şartlarından yararlanabilirler. Memur indirimi ise 657No’lu kanuna tabi olarak, tüm devlet memurlarına %10 olarak yansır.

  Hasarsızlık İndiriminden Yararlanabilecek miyim?

  Hasarsızlık indirimi, sigorta şirketlerinin müşterilerini koruma, ödüllendirme ve sürekliliğini sağlama isteği ile oluşturdukları en önemli indirimdir. Poliçeleri süresince herhangi bir hasar görmemiş araçlar, poliçe yenilediklerinde hasarsızlık indirimi alırlar. Hasarsızlık yılı arttıkça, uygulanan indirim oranı da artar. Bu oran; sigorta şirketleri arasında farklılık göstermekle beraber, %30-65 arası değişir.

  Sigortalı başka bir sigorta şirketinden kasko yaptırmak istese bile, hasarsızlık indirimi onu takip eder. Diğer sigorta şirketi de bu hakkı poliçeye yansıtır.

  Poliçe süresi boyunca; karşılaşılacak bir kaza sonucu hasarsızlık indirimi hakkının bir kısmı ya da tamamı kaybedilebilir. Ancak kazada sürücünün kusuru yoksa ve durum resmi olarak belgelenmişse bu hak korunur. Bazı sigorta şirketleri mini hasarlarda, hasarsızlık indirimi hakkını koruyabiliyorlar.

  Bir poliçenin bitişi ile yenisinin başlaması arasındaki zaman farkının 1 aydan fazla olmamasını şart koşan sigorta şirketleri de olabilir. Bunun için detaylı bilgi almak gerekebilir.

  Sigortaci.Net mevcut veri tabanı ile araç geçmişini değerlendirirken, sigortalının yararına olacak alternatifler hakkında hatırlatmalar yapar.

  Kasko Sigortasını Daha Uyguna Almanın Püf Noktaları Nedir?

  Kasko yılı içerisinde hasar tazminatı almayan sigortalıya hasarsızlık indirimi,

  Hırsızlığa karşı alarm taktırmak gibi tedbirler alan sigortalıya güvenlik indirimi,
  Hasarın belirli bir kısmını ödemeyi üstlenen sigortalıya muafiyet indirimi,
  30 yaşını aşmış sigortalıya yaş indirimi,
  Bazı meslek gruplarına özel meslek indirimi,
  En az  5 yıllık ehliyete ehliyet indirimi,
  Poliçede ismi belirtilmek kaydıyla, aracın tek bir sürücü tarafından kullanılması halindetek sürücü indirimi,
  Sürücü bayansa ve aracı sadece kendi kullanacaksa bayan sürücü indirimi
  Araç renginin beyaz, bej veya gümüş olması halinde Renk indirimi gibi alternatifler sigorta şirketleri tarafından sunulmakla beraber, şirketler arası farklılık gösterebilmektedir.

  Sigorta poliçelerinde çeşitlilik gösterdiği için bilinmeyen, unutulan, fark edilmeyen tüm sigortalı fırsatlarını Sigortaci.Net uzmanları bilir ve müşterilerine aktarır.

  Peki, Bu Kasko Bedeli Nasıl Belirlenecek?

  Araç kasko değeri; Türkiye Sigorta ve Reasürans Şirketleri Birliği tarafından belirlenen kasko değer listesi esas alınarak belirlenir. Bu liste düzenli olarak güncellenerek, yayınlanır.  Güncellenen bu listede; son 15 yıllık araçlar yer alır ve tüm araçlar cinsi, markası, modeli, üretim yılı gibi kriterlere göre sıralanır.

  Sigorta şirketleri aracın kasko sigorta değerini belirlerken; genel olarak aracın yaşını, markasını ve modelini, kullanım amacını, hangi olumsuz durumlara karşı güvence altına alındığını, aracın hasar durumunu ele alırlar.

  Aksesuarların kapsam dâhilinde olup olmaması, ruhsat sahibinin mesleği ve ehliyetin süresi de fiyat üzerinde değişiklikler sağlayabilir. Bununla birlikte; kasko yılı içerisinde hasar tazminatı almayan sigortalıya hasarsızlık indirimi, hırsızlığa karşı alarm taktırmak gibi tedbirler alan sigortalıya güvenlik indirimi, yaşı fazla olan sigortalıya gençlere oranla yaş indirimi, bazı meslek gruplarına özel meslek indirimi de fiyat belirleyicileri arasındadır.

  Kasko Sigortasını yaptırırken; sormak, araştırmak, detaylandırmak,  düşünmek isteyen araç sahipleri Sigortaci.Net’in dikkatli, pratik, sabırlı ve bilgili temsilcileri sayesinde; en doğru poliçeye sahip olurlar.

  Kasko Sigortasının Ek Teminat Kapsamında Neler Var?

  “Sel, su baskınları, depremler, grev, lokavt, halk hareketleri, terör eylemleri de tercih edilirliği gittikçe artan ek sigorta şartları arasındadır. Beklenmedik zamanlarda çoğunlukla karşılaştığımız bu durumlar poliçelerde standart bir hale gelmiştir.

  “Sigara yanığı gibi alevsiz yangınlar”,” Kemirgenlerin vereceği zararlar”, “Araç çekilirken,  çekicilerin oluşturduğu hasarlar”, “Anahtar kaybı, çalınması da bazı sigorta poliçelerin kapsamı dahilindedir.

  “Hasar ikame zeyilnamesi” ile araçta oluşan hasarların maliyet değerinin, sigorta primlerine yansıtılmaması sağlanabilir.

   “Yol yardımı ve asistans” bazı sigorta şirketlerinin sunduğu özel hizmetlerdir. Aracın yolda hareket etmemesi halinde; çekici getirilmesi, aracın en yakın tamirciye götürülmesi, taksi çağrılması, ambulans çağrılması gibi geniş kapsamlı ek hizmetler de tercih olanağı yaratıyor.

  “Koltuk ferdi kaza genellikle ek poliçe ile sunulan, araç içindeki kişilere gelen zararları teminat altına alan bir hizmettir. Kaza esnasında sürücünün ya da karşı tarafın hatasından dolayı, araç içindeki kişiler bedenen zarar görebilir hatta hayatını yitirebilirler. Koltuk ferdi kaza kapsamı; doğabilecek bu zararları karşılama adı altında sunulur.

  “İhtiyari Mali Mesuliyet”; araç sürücüsünün üçüncü şahıslara verdiği zararları teminat altına alan, “Hukuki Koruma Sigortası” kazalardan doğan hukuksal anlaşmazlıklarda devreye giren, isteğe bağlı şartlardandır.

  Bu hizmette en önemli olan; kaza ve hasar sonrasında poliçenin tam olarak neyi kapsadığı, neleri karşılamadığıdır. Konuyla ilgili ayrıntıların ve alternatiflerin sunumu için uzman desteği almak en sağlıklısıdır. Sigortaci.Net profesyonellerinin bu konuda vereceği ayrıntılar sigortalının çıkarları için kilit niteliğindedir.

  “Kaskonun yurtdışında geçerliliği” prim farkı ücrete yansıtılarak poliçeye eklenebilir. Genellikle kaskolar Türkiye sınırlarında geçerli olacak şekilde hazırlanır.

  “Orijinal olmayan araç aksesuarların kapsamı”  fabrika çıkışında araçta olmayan parçaların poliçede belirtilmesi ile sigorta kapsamına alınmasını sağlar.

  “Anlaşmalı Özel Servis” ; sigorta şirketlerinin özel servisler ile iş birliği yapmasıdır. Böylece; kaza ya da hasar durumunda araç bu servis birimine yönlendirilir. Bu koşul; sigorta şirketlerinin maliyetini azalttığı gibi; müşteri ile şirket arasında alacak-verecek ortamını da engeller.

  Sigortaci.Net; poliçelerini her daim hediyesiyle birlikte sunabilen, düzenlediği kampanyaların sayısını her geçen gün arttıran, müşteri memnuniyeti ile rahat edebilen özel bir sigorta platformudur.

  Kasko Sigortası Hangi Risklerde Aracımı Teminat Eder?

  “Çarpma-çarpılma, yanma, çalınma-çalınmaya teşebbüs edilme” kasko sigortasının ana teminatlarıdır.

  “Üçüncü kişilerin kötü niyet veya muziplikle yaptıkları hareketler” çarpma-çarpılma teminatına dâhildir. Aracın anahtarla çizilerek boya hasarı yaratma gibi, bilerek zarar verme eylemlerinde aracı sigortalar.

  “Enflasyon”  ekonomide oluşacak büyük düşüşlerde bile, aracın değerinin poliçe tarihindeki rakam üzerinden ölçülmesini sağlar.

  Sigortaci.Net müşterisi olmak; uygun fiyat fırsatı ile her zaman şanslı, ücretsiz danışmanlık hizmeti ile hep farklı ve sigortacılık desteği ile her yerde ayrıcalıklı olmak demektir.

  Kasko Sigortası Yaptırmalı mıyım?

  Risk ihtimalinde ve hasar durumunda, rahat ve güvence altında olmak isteyen tüm motorlu-motorsuz araç sahiplerinin kasko sigortasına ihtiyacı vardır.

  Kasko sigortası isteğe bağlıdır ve her araç sahibi kasko yaptırabilir. Kasko; alınabilecek tüm önlemlere rağmen; kontrol ve dikkatin yeterli olamadığı, hırsızlık, halk hareketleri, kaza, yangın, terör, deprem, sel-su baskını gibi riskler karşısında, aracı garanti altına alabilen bir çözüm kaynağıdır. Bu sebepledir ki; aracını her durumda masrafsız geri almak isteyenler, kasko sigortalarını düzenli olarak yaptırmalılar.

  Her geçen gün yeni düzenlemeler getiren sigorta şirketlerini hiç yorulmadan ve hata yapmadan karşılaştırmak ve içinden en doğrusunu seçebilmek için mucizeye değil sadece Sigortaci.Net uzmanına ihtiyaç var, o kişiye ulaşmak ise çok kolay.

  Kasko sigortasını ne zaman yaptırmalıyım?

  İhtiyaç halinde kişinin para karşılığı alamayacağı tek şey sigorta poliçesidir. İhtiyacınız olmadan, olası risklerinizi satmak en doğru seçimdir. Doğru riskleri, en uygun fiyatla teminata alabilmeniz için,   numaralı telefondan Sigorta Danışmanımız ile görüşerek ve Sigortaci.net web sitemizden bize ulaşarak ücretsiz yardım alabilirsiniz.

  En uygun fiyata kasko sigortasını nerede yaptırabilirim?

  Aracın kasko sigortasını yaptırmak için ön araştırma yapmak, en doğru teminatlarla en ucuz ve ekonomik sigorta bilgisine ulaşmak günümüz yoğun temposunda araç sahipleri için oldukça ciddi zaman alan ve yanlış yönlendirmeye açık bir süreçtir. Araç sahipleri en ucuz kasko sigortası ararken; fiyatı doğrudan etkileyecek olan doğru teminatların eksiksiz seçimi konusuna da çok dikkat etmelidir.

  Sigortacı.net birçok sigorta şirketine ait kasko sigortası fiyatlarından sizin için en uygun, doğru teminatlı ve en ekonomik kasko poliçesini sizin için araştırıp, teklifini alabileceğiniz bir imkan sunar. Hem de size en uygun teminatlar arasından seçim yapmanıza olanak tanır. Ucuz kasko sigortası her zaman doğru kasko sigortası demek değildir. Bu konuda mutlaka bir uzman görüşü alınmalı, gerçekten araç sahibinin ihtiyaçları, aracı kullanım şekli, sıklığı, kullandığı bölge gibi pek çok faktör göz önüne alınarak en doğru poliçe oluşturulmalıdır.

  En iyi fiyat imkanı sunan Sigortacı.net, araç sahibine en uygun şartlarda en ucuz kasko sigortasını müşterilerine sunar.

  Doğru riskleri, en uygun fiyatla teminata alabilmeniz için,   numaralı telefondan Sigorta Danışmanımız ile görüşerek veya Sigortaci.net web sitemizden bize ulaşarak ücretsiz olarak yardım alabilirsiniz.

  Kasko sigortası sizi nelere karşı korur?

  Genellikle kasko poliçeleri çarpma, çarpılma, yangın, aracın çalınması veya çalınmaya teşebbüsü ve enflasyon gibi durumlara karşı aracınızı güvence altına alır. Bunların yanı sıra ek sözleşme ile kaskonun teminat kapsamına eklenebilecek hasar kapsamı da mevcuttur. Bu teminatlardan bazıları terör eylemleri, sel – su baskınları ve deprem şeklinde sıralanabilir.

  Kasko Poliçesi, birçok riske karşı sizi korur. Fakat şirketler arası poliçe özel şartlarını ve teminatlarını incelemeniz gerekir. Aynı isim altında sunulan poliçeler aslında birbirinden farklı özellikler içermektedir.
  Öncelikle hangi risklerin teminat altına alınmasını istediğinize karar verin. Günümüzde poliçe teminatları ek teminatlarla zenginleştirilmiştir. Birtakım poliçelerde bu ek teminatlar verilse bile, teminatlarda muafiyet ve kısıtlılık vardır.

  Kusurumuzdan dolayı üçüncü şahısların mallarına, bedenlerine, sağlıklarına, karayollarına ve tesisatlarına zarar verebiliriz. Bu zararları öncelikle Zorunlu Mali Mesuliyet Poliçeleri (Trafik Sigortası) karşılar. Trafik sigorta poliçe limitleri Sanayi Ve Ticaret Bakanlığı tarafından belli zamanlarda yükseltilse de genelde maalesef yetersiz kalırlar. Bu yetersizliği tamamlamak için kasko poliçelerinin içine; İhtiyari Mali Mesuliyet Teminatı ilave edilir. Bu eklenen teminatlar bazı sigorta şirketlerinin kasko poliçelerinde, primi düşük çıkartmak için çok küçük bir bedelle eklenir. Bazılarında bu bedeller gerçek bir koruma için önemli seviyelerdedir.

  Aracımız içinde bulunan kişiler gerek bizim kusurumuzdan gerekse üçüncü şahısların kusurlarından dolayı bedenen zarar görebilirler hatta vefat edebilirler. İşte bu durumlarda kasko poliçesinin içine ek teminat olarak konulan koltuk sigortaları diye bilenen Ferdi Kaza teminatı devreye girer. Bu ek teminat bedellerinin yüksek olup olmadığı, tedavi masraflarının da karşılanıp karşılanmadığı mutlaka dikkatle incelenmelidir.

  Doğru riskleri, en uygun fiyatla teminata alabilmeniz için,   numaralı telefondan Sigorta Danışmanımız ile görüşerek veya Sigortaci.Net web sitemizden bize ulaşarak ücretsiz yardım alabilirsiniz.

  Kasko sigortasına kimin ihtiyacı vardır ?

  Kasko poliçesine içinin rahat olmasını isteyen ve risk taşımak istemeyen tüm sigorta bilinci oturmuş kişi ve kurumların ihtiyacı vardır. Motorlu aracınız ile ilgili her türlü problemi kasko poliçesi ile rahatça çözebilirsiniz. Kasko poliçesi sayesinde; hırsızlık, halk hareketleri, kaza, yangın, terör, deprem, sel-su baskını gibi sorunlar sorun olmaktan çıkar. Aracınız güvende, içiniz rahat olur.

  Doğru riskleri, en uygun fiyatla teminata alabilmeniz için,   numaralı telefondan Sigorta Danışmanımız ile görüşerek veya Sigortaci.net web sitemizden bize ulaşarak ücretsiz olarak yardım alabilirsiniz.

  Sizden Gelenler
  Sigortacı Net Ailesinin Milyonlarca Üyesinden
  Biri Olarak İleteceğiniz Her Mesaj Bizim İçin Ayrıcalık Demektir !
  Siz Söyleyin, Biz Yayınlayalım…
  Yorum Ekle
  Kasko Sigortası
  Sigorta Teklifi Sunduğumuz Sigorta Şirketleri
  Müşteri Yorumları
  Saim Efe
  En uygun sigorta poliçem ve paspas+çanta hediyesi ücretsiz kargo ile elime geçti. Sigortacı.net çalışanlarına özelliklede Mustafa Beye çok ...Devamı
  Sezgin T.
  İlk defa internetten kasko yaptırdım şimdiye kadar boşuna uğraşmışım onu fark ettim. Oldukça uyguna geldi çok teşekkürler emek verenler ...Devamı
  Ela Yeşilkaya
  Kaskomun Sigortaci Net tarafından yenilenmesiyle ilgili olarak,, sürekli değişik alternatifler arayan, öneriler sunan güleryüzlü , sıcak mu ...Devamı
  Günün Öne Çıkanları
  Diyanet Açıkladı; Sigo...
  Sigortacılığın, bazı kesimlerce helal bulunmaması fikrine karşı diyanet; sigorta yaptırmanın bi... Devamı
  Ölüm Parası Komisyoncu...
  Ölen kişi adına verilen tazminatın neredeyse yarısına el koyan sigorta aracıları hem haksız kaza... Devamı
  Arabası Olanlar Uzaktan ...
  Arabaların uzaktan kontrol edilmesini sağlayan ve dünyada kullanılan bir uygulama olan telematik sist... Devamı
  Kaza Tespit Tutanağı De...
  Alınan yeni bir karar ile bundan böyle; kaza tespit tutanağı sürücü kursunda ders olarak okutulaca... Devamı
  İstanbul Trafik Çilesin...
  Avrupa’da Moskova’dan sonra en fazla trafik yoğunluğuna sahip il İstanbul oldu. Yılda 118 saat sa... Devamı
  Video