Kullanıcı Adı veya Şifreyi Yanlış Girdiniz.
Üye Girişi
  Lütfen Email Adresinizi Doğru Giriniz.
  Lütfen Şifre Belirleyiniz.
Şifremi Unuttum
  Lütfen Email Adresinizi Doğru Giriniz.

Mesajınız gönderiliyor. Lütfen Bekleyin

Mesaj gönderdiğiniz için teşekkür ederiz. En kısa sürede yanıtlanacaktır.

Mesaj gönderilirken bir sorun oluştu. Lütfen tekrar deneyin.

Lütfen boş alanları doldurunuz.

Formu Doldurun Sigorta Danışmanlarımız Sizi Arasın!
  Lütfen Adınızı Giriniz.
  Lütfen Email Adresinizi Doğru Giriniz.
  Lütfen Cep Telefonunuzu Düzgün Giriniz.
  Lütfen Arama Zamanını Seçiniz.
Bir Telefona
Sigortacılığa Dair
Herşey İçin

7/24 Danışmanlık
,
Bir Tıka
15
 • Sigorta
 • Şirketinden

En Uygun Teklif!
,
Bir Evet'e
Ücretsiz Kargo
 • ve
 • Hediyesi ile
  Anında Poliçe

  Hayat Sigortası

  Yaşam kaybı riskine karşı, sigortalı kişinin ailesini ve geride kalanları maddi anlamda koruma amaçlı yapılan sigorta türüdür. Sigortalı kişinin vefatı halinde; sigorta poliçesinde lehdar olarak belirtilen tazminat bedelini alacak kişi veya kişilere, sözleşme doğrultusunda ödeme yapılır. Poliçeler 1 yıllıktır ve isteğe bağlı olarak gelecek yıllarda yenilenebilir. Hayat sigortası rizikonun olduğu durumlarda geçerlidir.

  Hayat sigortası 18-65 yaş arasında olan her birey için yapılabilmektedir.

  Hayat poliçelerinde vefat riskinin dışında isteğe bağlı olarak; kaza sonucu vefat, kaza sonucu tam ve kısmi maluliyet, hastalık sonucu tam maluliyet, kaza sonucu tedavi ve kaza sonucu gündelik gibi ek teminat alternatifleri de vardır.

  Yıllık hayat sigortası bedelleri; yaşa ve mesleğe, seçilecek ek teminatlara ve şirketler arası, kişiden kişiye değişiklik göstermektedir.

  Hayat sigortasını banka mevduatı ile kıyaslamak yanlıştır. Banka mevduatında hesap sahibinin ölümü sonrası aileye yapılacak ödeme ödenen prim kadarıdır. Hayat sigortalarında ise ilk prim ödenmiş olsa bile; aile ödenen primin çok fazlasını alacaktır.

  Her türlü sigorta çözümünde en avantajlı poliçeye ulaşmak isterseniz;   hattından ya da online olarak, aktif teklif ve hizmet garantisi sunan Sigortaci.Net uzmanlarına mutlaka danışın.

  Hayat Sigortasıyla İlgili Diğer Konular
  Kimler Hayat Sigortası Yaptırabilir?

  18-65 yaş aralığında olan herkes hayat sigortasından faydalanabilmektedir. Hayat sigortası; sigorta sahibinin ölümü halinde poliçede belirtilen kişilere tazminat ödenmesidir.

  Hayat sigortasında genel şart vefattır. Ek teminatlar ile teminat kapsamı genişletilebilir. Belirlenecek fiyatlar yaşa, mesleğe, risk durumuna ve şirketlere göre değişiklikler gösterebilir.

  Hayat sigortası primlerini ödeyen kişiler belirli oranlarda vergi indirimi de elde edebilirler.

  Hayat Sigortası; olası risklerde yeni bir yaşam alanı oluşturabilir. Tüm sigorta poliçelerinde sunulan oldukça cazip fiyat ve ödeme koşullarını zaman kaybetmeden Sigortaci.Net uzmanından öğrenin.

  Hayat Sigortası Teminatı Dışında Kalan Durumlar Nelerdir?

  Hayat sigortası; kişinin vefatı durumunda poliçede belirtilen kişilere ödenecek tazminatı kapsar. Sigorta yönetmeliğinde bazı durumlar teminat altında değildir.

  Hayat sigortaları teminat kapsamında olmayan durumlar genel ve özel şartlar olarak belirtilmiştir. Genel şartlar her sigorta şirketinde standart olduğu gibi;  özel şartlar şirketler arasında farklılık gösterebilir.

  • Havada yolcu sıfatı dışında yapılan yolculuklar sonucunda oluşacak bir vefat halinde, sigorta şirketi tarafından sadece riyazi ihtiyati(prim tutarının toplamından ödenen kısımların çıkarılmasıyla elde edilen bedel) ödenir, vefat tazminatı ödenmez.
  • İntihar ve intihara teşebbüs sonucunda vefat halinde tazminat ödenmez, sadece o anki riyazi ihtiyati ödenir.
  • Sigortadan faydalanan kimse hayat sigortası yapılan kişiyi öldürmüş veya onun öldürülmesinde herhangi bir şekilde suç ortaklığı etmişse; sigorta bedelinden mahrum kalır ve bu bedel vefat edenin mirasçılarına ait olur.
  • Sigortalı, aksine bir sözleşme olmadığı sürece, AIDS, nükleer, biyolojik ve kimyasal silah kullanımı veya nükleer, biyolojik ve kimyasal maddelerin açığa çıkmasına neden olacak her türlü saldırı ve sabotaj veya tedavi amaçlı olanlar hariç nükleer rizikolar sonucu ölürse, sigortacı, yalnız riyazi ihtiyatı ödemekle yükümlüdür.
  • Aksi sözleşme ile kararlaştırılmadıkça, sigorta savaş halinde geçerli değildir. Ancak, sigortalı savaş esnasında ve savaş hareketleri dolayısıyla ölürse, ölüm tarihindeki riyazi ihtiyatlar, ödeme tarihine kadar geçecek süreye ait teknik faizleriyle birlikte hak sahiplerine ödenir.

  Sevdikleriniz için en iyi geleceği şimdiden hazırlamak için; Sigortaci.Net’in kaliteli ve güvenilir sigorta fırsatlarından yararlanın.

  Hayat Sigortası Hangi Riskleri Kapsar?

  Hayat sigortasının ana teminatı vefattır. Poliçe sahibinin vefatı halinde; poliçede belirtilen kişilere maddi ödeme yapılır.

  Hayat sigortaları birçok sigorta şirketinde ek teminatlar ile genişletilmektedir.

  Kaza sonucu vefat teminatı; sigortalının kaza sonucu vefat etmesiyle; sigortada belirtilen kişilere yapılacak ödemeyi kapsar.

  Kaza sonucu sürekli sakatlık teminat; sigortalının sadece kaza sonucu oluşabilecek sürekli sakatlık risklerini kapsar.

  Hastalık sonucu oluşan sürekli sakatlık teminatı; sigortalının sadece hastalık sonucu oluşabilecek sürekli sakatlık risklerini kapsar.

  Hastane gündelik tazminat teminatı; sigortalının kaza sonucu çalışamaması sonucunda oluşacak günlük maddi kayıplarını seçilen limit dahilinde poliçede yazılı süre ile karşılar.

  Toplu taşıma kazası sonucu vefat teminatı; Sigortalının toplu taşıma kazası sonucu vefat etmesi risklerini kapsar. Bu teminatın alınması durumunda, sigorta tazminatından yararlanacak kişiye; hem vefat, hem kaza sonucu vefat hem de toplu taşıma kaza sonucu vefat teminatları birlikte ödenir. Bu teminat ancak kaza sonucu vefat teminatı ile birlikte alınabilir.

  Tehlikeli hastalıklar teminatı; Sigortalının poliçenin özel şartlarında belirtilmiş olan yüksek riskli hastalıklardan herhangi birine yakalanması riskini kapsar.

  Hayat her anlamda güvence altında devam etsin fikrini önemseyen “Sigortaci.Net Hayat Sigortası Poliçeleri” ile gözünüz arkada kalmasın.

  KREDİ SİGORTASINA DİKKAT

   

  krediHayat sigortası; kredi kullanan kişinin vefatı halinde kalan borcun güvence altına alınıyor olmasıdır. Kredi sahibi ailesine borç bırakmak istemiyorsa hayat sigortası yaptırabilir. Yapılacak olan hayat sigortasının kredi kullanımı ile ilgili yasal bir yükümlülüğü yoktur, isteğe bağlıdır.

  Hatta kişiler krediyi çektikleri banka dışında farklı bir sigorta şirketinden de bu sigortayı yaptırabilirler.

  Hayat sigortasını yaptırmadan kredi kullanmak isteyen bazı banka müşterileri; sigorta olmazsa kredi oranının büyük ölçüde arttığı ifadesiyle karşılaştıklarını belirtiyorlar.  Konuyla ilgili olarak yetkililer de hizmetin bir bedel karşılığında zorunlu tutulmasının banka için suç olduğunu belirtiyor. Bunun için yetkili kurumlara yapılacak şikayetler sorunların çözümünü de hızlandıracaktır.

  Hayat sigortası yaptırmak isteyen kişiler ilk etapta hayat sigortasının kapsamına girmeyen hastalıkların, sözleşme şartlarının ve vefat sonrası yapılacak işlemleri açıklığa kavuşturarak eksiksiz bir şekilde teyidini sağlamalıdırlar. Sigorta yaptırdıktan sonra sözleşme örneğinin bir nüshasını mutlaka edinmeleri ani bir vefat halinde sigortalı yakınlarının ne yapacağını bilmesi ve banka ile anlaşmazlık yaşamaması açısından yardımcı olacaktır. 

  Sizden Gelenler
  Sigortacı Net Ailesinin Milyonlarca Üyesinden
  Biri Olarak İleteceğiniz Her Mesaj Bizim İçin Ayrıcalık Demektir !
  Siz Söyleyin, Biz Yayınlayalım…
  Yorum Ekle
  Hayat Sigortası
  Sigorta Teklifi Sunduğumuz Sigorta Şirketleri
  Müşteri Yorumları
  Kadir Yılmaz
  İlk Önce Merhabalar Ben İlk Defa Bir Arkadasım Tavsiyesi Üzerine Sigortaci Netle Tanıstım Telefon Numarasını Aradıgımda Cok Fazla Zaman Ka ...Devamı
  Kadir Yılmaz
  Sigortacı net den ilk defa policem var kısa sürede tarafıma kargo edılmesı benı mutlu etti tesekkur ederım ...Devamı
  Ümit YILDIRIM
  İşini ciddiye alan sayılı sirketlerden biri sigortacınet çok memlunum herkesede tavsiye ederim gözünüz kapalı güvene bilirsiniz. ...Devamı
  Günün Öne Çıkanları
  Çalışanların Emeklili...
  İşe yeni başlayanları otomatik olarak Bireysel Emeklilik Sistemine dâhil edecek Otomatik Katılım S... Devamı
  Diyanet Açıkladı; Sigo...
  Sigortacılığın, bazı kesimlerce helal bulunmaması fikrine karşı diyanet; sigorta yaptırmanın bi... Devamı
  Soma Madencisinin Ölüm...
  Soma'da ölen madencilerden birisi ölümünden 11 gün önce 120 liraya yenilettiği sigorta ile ailesin... Devamı
  Online Sahte İlaç Satı...
  Geçtiğimiz günlerde düzenlenen bir operasyonla 1006 kutu sahte ilaç, 125 sahte reçete ve 42 kanser ... Devamı
  Türk Madencilik Sistemin...
  Madencilik sektöründe yaşanan talihsiz sonlar tesadüf olmadığı iyice netleşiyor. Araştırmalar y... Devamı