Kullanıcı Adı veya Şifreyi Yanlış Girdiniz.
Üye Girişi
  Lütfen Email Adresinizi Doğru Giriniz.
  Lütfen Şifre Belirleyiniz.
Şifremi Unuttum
  Lütfen Email Adresinizi Doğru Giriniz.

Mesajınız gönderiliyor. Lütfen Bekleyin

Mesaj gönderdiğiniz için teşekkür ederiz. En kısa sürede yanıtlanacaktır.

Mesaj gönderilirken bir sorun oluştu. Lütfen tekrar deneyin.

Lütfen boş alanları doldurunuz.

Formu Doldurun Sigorta Danışmanlarımız Sizi Arasın!
  Lütfen Adınızı Giriniz.
  Lütfen Email Adresinizi Doğru Giriniz.
  Lütfen Cep Telefonunuzu Düzgün Giriniz.
  Lütfen Arama Zamanını Seçiniz.
Bir Telefona
Sigortacılığa Dair
Herşey İçin

7/24 Danışmanlık
,
Bir Tıka
15
 • Sigorta
 • Şirketinden

En Uygun Teklif!
,
Bir Evet'e
Ücretsiz Kargo
 • ve
 • Hediyesi ile
  Anında Poliçe

  Dask Sigortası

  DASK Nedir?

  Deprem sigortasının genel adı olarak bilinen DASK; Doğal Afet Sigortaları Kurumu’nun kısaltmasıdır. 1999 Marmara Depr sonrası ortaya çıkan deprem sigortası Van depremi ile ne kadar gerekli bir karar olduğunu da doğrulatmış oldu.

  Deprem Sigortası Ne İşe Yarıyor?

  Deprem sigortası; tapulu eve ve iş yerleri ile bunlara ait meskenlerin doğal afetlere karşı güvence altına alınması anlamına gelmektedir. Deprem, deprem sonrası yangın, deprem sonrası tsunami, deprem sonrası yer kayması gibi doğal felaketler sonucu konutta oluşan maddi hasarları sigorta eder.

  Deprem Sigortasının Avantajı

  Deprem sonrası zorlaşacak hatta çaresizliğe dönüşecek durumları önceden engellemeye çalışan DASK; zorunlu olduğu gibi, insan hayatı için gerekli bir sorumluluk bilincidir. Deprem sigortası ile binalar deprem hasarlarına karşı koruma altına alınırken; sigorta bedeli 150 bin TL ile sınırlandırılmıştır. Evin yeniden inşa maliyetinin daha fazla olacağı teminat bedelleri için konut sigortası yaptırılmalıdır.

  DASK’ın Olmadığı Alanlar

  Zorunlu deprem sigortası deprem dışında oluşan maddi hasarları, manevi zararları ve taşınırlar üzerinde oluşan zararları karşılamaz.

  Online Deprem Sigortası

  Sigortacı Net deprem poliçesini online yaptırmak isteyenler için web sitesi aracılığıyla online deprem sigortası sunmaktadır. Online olarak yapılan sigorta poliçeleri sigortalının bulunduğu eve kadar ücretsiz olarak kargo edilmektedir.

  Dask Sigortasıyla İlgili Diğer Konular
  Deprem Sigortası Nereye Yaptırılır

  deprem_sigortaZorunlu deprem sigortası ile tapu dairesinde, elektrik su aboneliklerinde karşılaşan kişiler deprem sigortası nereye yatırılır bilmediğinde işini halledemeyip, boş yere bir gününü harcamış oluyor. Aslında deprem sigortası hem en uygun hem de en kolay ödenen sigortalardan birisi.

  1999 Marmara Depremi ile birlikte Türkiye’de varlığını oluşturan deprem sigortası Van Depreminin ardından zorunlu hale getirildi. Zorunluluk kapsamı yavaş yavaş eskiye nazaran biraz daha önemseniyor olsa da; hala ülkemizde yeterince duyarlılık geliştirilmiş değil. Elektrik su gibi abonelikler için kamu dairelerinde işlem yaptıran bir çok kişi deprem sigortasının zorunlu olduğunu orada duyuyor ve bir seferlik yaptırıp yenilemeler konusunda yeterince hassas davranmıyor.

  Deprem Sigortası herhangi bir sigorta şirketinden anında yaptırılabilen bunun için sadece evin fiziki bilgilerine ihtiyaç duyulan bir sigortadır. Evin metrekaresi, bulunduğu il ilçe gibi başlıca bilgiler deprem sigortası hesaplama için yeterlidir. Sigorta primi sigorta şirketine nakit ya da kredi kartı ile ödenebilmektedir. Bazı sigorta şirketleri taksitle ödeme alternatifi de sunmaktadır. Deprem sigortası telefonda sigortacıya bilgilerin verilmesi ile; online olarak ya da sigorta şirketine gidilerek yapılabilir. Her durumda sigortacı deprem poliçecisini sigortalı kişiye ulaştırır; poliçede yer alan dask numarası abonelik, alım satım gibi işlerde istenen numaradır. Sadece numarayı vermek yeterli olacaktır.

  Dask numarasını unutan, bulamayan kişiler TC numarası ile sigorta şirketlerinden bilgi alabilir.Sigortacı Net bu bilgilere anlık, hızlı olarak ulaşmakta; istenildiği taktirde online, telefonda ya da birebir deprem poliçesi oluşturmaktadır.

  Daha fazla bilgi için 0212 709 42 02

   

  deprem-sigortasıBüyük bölümü deprem bölgesinde yer alan ülkemizde deprem sigortası, meydana gelecek bir deprem sonrasında meydana gelecek büyük maddi kayıplara karşı alınacak yegane önlemlerden biridir.

  Sigorta şirketleri, zorunlu deprem sigortası konusunda aracılık yapmaktadırlar. Zorunlu deprem sigortası ile şu durumlar teminat kapsamındadır:

  – Deprem

  – Deprem sonrası yangın,

  – Deprem sonucu olan patlama türü hasarlar

  Deprem sigortası yaptırmak isteyenler için Sigortacı Net online olarak www.sigortaci.net/teklif?dask_online sayfasından sigorta fiyatı sorgulama ve satın alma hizmeti vermektedir. Evin metrekare bedeli, bulunduğu konum ile deprem sigortası fiyatları anlık olarak en ucuz görülebilir; ücretsiz sorgulanabilir.

  Deprem Sigortasında Fiyat Farklarının Sebebi

  depremsigortasiDeprem sigortası fiyatları arasındaki farkları belirleyen net tanımlar söz konusudur. Çoğu ev sahibi iki ayrı fiyat alıp aradaki farkın keyfi belirlendiğini iddia etse de durum bu kadar basit değildir elbette. Sigorta yaptırırken vereceğiniz bilgiler sigorta bedelini de belirleyecektir.

  Deprem sigortası yapılırken sigortayı ev sahibinin yaptırması gibi bir zorunluluk söz konusu değildir. Herhangi bir kişi sigorta ettiren olarak evin sigortasını yaptırabilir. tabi bu durumda yanlış bir dair numarası verdiğinizde başka bir evi de sigortalayabilirsiniz çünkü karşınıza bir uyarı gelmeyecektir. Evin adresi ve metrekare sigortacı tarafından sorulacak bu bilgiler doğrultusunda sigortanız yapılacaktır.

  Metrekarenin küçük olması deprem sigortasının da bedelini belirleyen bir durumdur. Birebir tapu belgesindeki metrekareyi vermediğinizde sigortanızın iptali söz konusu değil fakat normalinden az vereceğiniz bir metrekarede hasar sonrası ödenecek bedel de daha az olmak durumundadır. Adres bilgileriniz ile evinizin bulunduğu il ve ilçeye göre belirlenmiş katsayılarda fiyat hesaplaması olacaktır. Evin yaşı, bulunduğu kat gibi durumlar da otomatik fiyat belirleyen faktörler olabilir.

  DASK Sigortasının Kapsamı ve Teminat Bedeli

  depremsigortasiDeprem yüzünden ortaya çıkan yer kayması, yangın, sel gibi dolaylı deprem risklerinin ortaya çıkarttığı parasal hasarı karşılayan DASK sigortasının azami teminat bedeli 150 bin TL’dir. Bu bedel, ev yahut sigortalının işyerinin yıkılarak enkaz haline dönüşmesi durumunda yapının yeniden inşa maliyetleri düşünülerek DASK tarafından belirlenmiştir. Şayet deprem sırasında veya depremden sonra oluşan doğal afetler yüzünden dolaylı yollardan konut ya da işyerinin yıkılması söz konusuyla, daha yüksek olan yeniden inşa maliyetinin sigorta tarafından karşılanması için konut sigortası da yaptırılması gerekmektedir. Bu şekilde konut sigortası sayesinde yeniden inşa maliyetinin eksiksiz tamamı, sigorta şirketi tarafından karşılanabilir.

  Haklarınızı bilerek ve bütçeniz için en avantajlı seçenekleri değerlendirerek DASK sigortanızı hemen yaptırmak için 0850 333 00 90 numaralı danışma hattımızı aramanız yeterli. Sigortaci.net, tamamı profesyonellerden oluşan deneyimli ekibiyle gerek telefonla gerekse online olarak “ücretsiz” danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

  Deprem Sigortası Teminatı Dışında Kalan Durumlar

  deprem-sigortasi1999 Marmara Depremi sonrası Türkiye’nin bir gerçeği olarak kabul edilen deprem; deprem sigortasını da zorunlu hale getirildi. Deprem sigortası kısa adıyla DASK deprem sonrası oluşabilecek hasarları karşılar fakat bazı durumları teminat altına almaz.

  Bu durumlarda deprem sigortası geçerli değildir fakat sigortalı isterse konut sigortası yaptırarak alttaki riskleri teminat altına alabilir:

  Enkaz kaldırma masrafları
  Kar kaybı
  İş durması
  Kira mahrumiyeti
  Alternatif ikametgah ve işyeri masrafları
  Mali sorumluluklar ve benzeri başkaca ileri sürülebilecek diğer bütün dolaylı zararlar
  Her türlü taşınır mal, eşya ve benzerleri
  Tüm bedeni zararlar ve vefat
  Manevi tazminat talepleri
  Deprem ve deprem sonucu oluşan yangın, infilak, tsunami veya yer kaymasının dışında kalan hasarlar
  Depremden bağımsız olarak, binanın kendi kusurlu yapısı nedeniyle zamanla oluşmuş zararlar

  deprem sigortası, konut sigortası, dask, deprem sigortası fiyatları

  Deprem Sigortası 2015

  Deprem ve deprem sonrası oluşabilecek zararları teminat altına deprem sigortası Doğal Afetler Sigortalar Kurumu DASK’ın kısa ve genel adıdır. Deprem sigortası fiyatları kolay ödeme özelliğine sahip ve taksitli ödeme seçeneklidir.

  Deprem sigortası deprem ve deprem nedeniyle oluşabilecek zararları teminat altına alır. Maksimum ödeme olarak belirlenen 150 bin TL Dask’ın garanti altına aldığı bedeldir. Daha fazlasını güvence altına almak isteyenler  konut sigortası yaptırabilirler.

  Deprem sigortası fiyatı evin metrekare büyüklüğüne ve bulunduğu il ilçe durumuna göre değişmektedir. Bazı insanlar fiyatı daha az çıkarmak adına metrekareyi daha az gösterse de aslında bu durum oldukça yanlıştır. Hasar durumunda ödemenin de daha az olacağı anlamına gelmektedir.

  DASK Teminat Kapsamı Nedir?

  Deprem poliçeleri ile deprem ve deprem sonrası meydana gelen  yangın, infilak, tsunami ve yer kaymasının doğrudan neden olacağı maddi zararlar poliçede belirtilen limitler dahilinde karşılanmaktadır.

  Deprem Sigortası Teminat Kapsamında

  Bina tamamen ya da kısmi olarak zarar görmüş olsa da teminat altındadır. Bir arada ya da ayrı ayrı DASK’ın teminat kapsamında olan bina bölümleri ise aşağıdaki gibidir:

  • Temeller,
  • Ana duvarlar,
  • Bağımsız bölümleri ayıran ortak duvarlar,
  • Bahçe duvarları,
  • İstinat duvarları,
  • Tavan ve tabanlar,
  • Merdivenler,
  • Asansörler,
  • Sahanlıklar,
  • Koridorlar,
  • Çatılar,
  • Bacalar,
  • Yapının yukarıdakilerle benzer nitelikteki tamamlayıcı kısımlarıdır.

  Ya Olmazsa

  Deprem sigortası ile güvence altına alınmamış evlerin deprem sonrası hasar tazmini yapabilmesi kolay bir konu değildir. Çoğu insan büyük depremler sonrası evsiz kalmanın ve kalıcı bir yaşam alanına sahip olamamanın sıkıntısını çekti. Hatta bir kısım depremzede halen ihtiyaçlarını karşılayamadığı bir  hayat yaşamak zorunda olarak hayatını sürdürüyor.

  DASK Sigortasında Azami Teminat Limiti Nedir?

  Maksimum 150 Bin TL

  Deprem sonrası hasarları karşılayacak olan deprem sigortasında hasar tazmini belirli bir üst sınırla sınırlandırılmıştır. DASK tarafından verilen azami teminat tutarı, 1 Ocak 2013 tarihinden itibaren bütün yapı tiplerinde 150 Bin TL’dir.

  Azami teminat tutarı tespit edilirken; yıkılan meskenin yeniden inşa edilmesinin maliyeti (arsa değeri hariç) dikkate alınır. Sigortalının teminat tutarı (sigorta bedeli);azami teminat tutarını geçmemesi koşuluyla meskenlerin büyüklüğüne ve yapı tarzına göre belirlenir.

  Meskenin değeri, DASK tarafından verilen azami teminat tutarını aşıyorsa; sigortalı isteğe bağlı olarak, aşan kısım için sigorta şirketlerinden ek teminat alabilir. Bunun için konut sigortasının yapılmış olması gereklidir.

  Evinizin değeri deprem sigortasının sağladığı azami teminat tutarını aştığında konut sigortasını da yaptırarak afet senaryolarındamağdur olmamanızı sağlayacak, zamansız kayıpların önüne geçecektir.

  DASK Poliçesi Hangi Masrafları Karşılamaz?

  Deprem Poliçenizi Satın Almadan Hemen Önce

  Zorunlu Deprem Sigortası, deprem sebebiyle binada oluşacak maddi hasarları karşılar. Bazı durumlardan oluşan zararlar teminat kapsamı dışındadır:

  • Enkaz kaldırma masrafları,
  • Kar kaybı,
  • İş durması,
  • Kira mahrumiyeti,
  • Alternatif ikametgâh ve işyeri masrafları,
  • Mali sorumluluklar ve benzer ileri sürülebilecek diğer bütün dolaylı zararlar,
  • Her türlü taşınır mal, eşya ve benzerlerinin zararları,
  • Tüm bedeni zararlar ve vefat,
  • Manevi tazminat talepleri,
  • Deprem ve deprem sonucu oluşan yangın, infilak, tsunami veya yer kaymasının dışında kalan hasarlar,
  • Depremden bağımsız olarak; binanın kendi kusurlu yapısı nedeniyle zamanla oluşmuş zararlar,

  Doğru Poliçe İçin

  Deprem sigortası yaptırırken poliçenizin deprem sonrasında geçerli olacağını bilmek yeterli olmayabilir. Deprem sigortaları elektrik, su abonelik işlemlerinde tapuda alım satım süreçlerinde kişilerin karşısına çıkan zorunlu bir prosedürdür aynı zamanda. Poliçedeki detayları bilmek ve ileride yaşanabileceklere karşı bilgi sahibi olamak için deprem sigortaları konusunda uzmanlaşmış alt yapıya sahip sigortacılarımızdan bilgi edinebilirsiniz.

  Hangi Binalar DASK’ın Teminat Kapsamı Dışındadır?

  Kimler Deprem Sigortası Yaptıramaz

  Deprem sigortası bazı binalar için zorunluluk teşkil ederken bazıları için de geçerli olmamaktadır.

  • 9.11.1983 tarihli ve 2946 sayılı Kamu Konutları Kanununa tâbi olan veya kamu hizmet binası olarak kullanılan binalar ve bağımsız bölümler,
  • Köy nüfusuna kayıtlı ve köyde sürekli oturanlarca köy yerleşik alanları ve civarında ve mezralarda yapılan binalar,
  • Tamamı ticari veya sınai amaçla kullanılan binalar,
  • Projesi bulunmayan ve mühendislik hizmeti görmemiş binalar,
  • Taşıyıcı sistemi olumsuz yönde etkileyecek şekilde değiştirildiği veya zayıflatıldığı tespit edilen binalar,
  • Taşıyıcı sistemi olumsuz yönde etkileyecek şekilde ilgili mevzuata ve projeye aykırı olarak inşa edilen binalar,
  • Yetkili kamu kurumları tarafından yıkılmasına karar verilen binalar ile mesken olarak kullanıma uygun olmayan, bakımsız, harap veya metruk binalar DASK’ın teminat kapsamı dışındadır.

  Zorunlu Deprem Sigortası dışındaki bu binalara, İhtiyari Deprem Sigortası yapılabilir.

  Konutunuzu riske atmadan her durumda güvenceye alın, Sigortaci.Net’in oldukça düşük fiyatlarıyla bir an önce tanışın.

  DASK Adres Kodu Uygulaması Nedir?

  Adres Kodu Nedir

  Tüm hane sahipleri için belirli bir numaralandırmayı kapsayan adres kodu uygulaması, deprem poliçelerinin hasar tazmininde kolaylık sağlamaktadır. Adres kodunu bilen kişiler deprem sonrası bu numara ile dask hizmetini hızlandırabilirler.

  Adres kodu uygulaması deprem sigortasında aktif olarak kullanılmakta. Konut ile ilgili tüm işlemlerde adres kodu ile hareket edilerek; yanlış adres bildiriminden kaynaklanan sorunlar ortadan kalkması amaçlanıyor.

  Ne İşe Yarayacak

  Adres kodu uygulaması ile sigortalı binaların takibi kolaylaşarak, sigortasız konutların sahipleri tespit edilebilecek. Her kurum için adres bilgileri standart olup, işlemler rahatlayacak. DASK kapsamı dışında kalan binaların hatayla poliçelendirilmesi engellenecek. Deprem durumunda DASK sigortası olan binanın yeri daha hızlı bulunacak, sigorta hizmeti daha kolay ulaştırılmış olacak. Adres hatasından dolayı yanlış poliçe üretimi ve aynı konuta fazladan prim ödemesi gibi sorunların da önüne geçilmiş olacak.

  Dask sigortasını ne zaman yaptırmalıyım?

  Hemen Şimdi Yaptırın

  Yapılan istatistikler ve incelemeler ülkemizin bir deprem ülkesi olduğunu doğrulamaktadır. Deprem riskinin yüksek olduğu bölgeler ise nüfusun yoğun olduğu yerlerdir. Bu amaçla deprem sigortası zorunlu olduğundan ziyade; hayati bir önem taşıdığı için yaptırılmalıdır.

  Tapu dairelerinde alım-satım, ipotek vb. işlemlerin yapılması, elektrik aboneliği alınması gibi durumlarda DASK sigortası olmadan işlem tamamlanmamaktadır. Deprem sigortasını geciktirmenin ve bekletmenin hane sahiplerine katkısı olmadığı gibi ani bir felaket durumunda zararı olacaktır. Evin çatlayan bir camının değişmesinin bile uzun uğraşlar aldığını düşündüğümüzde, deprem sonrası hasarları tazmin etmek kolay olmayacaktır. Bu durum zahmetli olduğu kadar da masraflı olacaktır. Deprem ülkesi haline gelmiş ülkemizin deprem sonrası nasıl bir kaosa gireceği düşünüldüğündedeprem sigortası güvencesinde olmamanın zararı büyük olacaktır.

  DASK; konutları güvence altına alma, mali hasarları paylaşma, deprem giderlerini azaltma, sağlıklı yapılaşma ortamı oluşturma, afet sonrası doğacak çaresizliği ortadan kaldırma amacıyla yapılmaktadır.

  En uygun fiyata dask sigortasını nerede yaptırabilirim?

  Deprem Sigortası Limit ve Esasları

  DASK Sigortası için ödenmesi gereken prim tutarı Zorunlu Deprem Sigortası Tarife ve Talimatı ile belirlenir.

  Deprem sonrası alınabilecek en yüksek limiti belirleyen sigorta bedeli (teminat tutarı) tarife fiyatı ile çarpıldığında prim tutarı da hesaplanmış olur. 5 risk bölgesi ve 3 farklı yapı tarzına göre belirlenmiş 15 tarife fiyatı bulunur. Sigorta primleri her yıl, birim metrekare maliyetlerindeki artışa paralel olarak artırılır.

  Yapı Tarzına Göre Bölge Bazında Fiyatlar(‰) I. Bölge II. Bölge III. Bölge IV. Bölge V. Bölge
  A-Çelik, betonarme, karkas yapılar 2.20 1.55 0.83 0.55 0.44
  B-Yığma Kagir Yapılar 3.85 2.75 1.43 0.60 0.50
  C-Diğer Yapılar 5.50 3.53 1.76 0.78 0.58

  Deprem risk bölgeleri ayrımında, Bayındırlık ve İskân Bakanlığı tarafından hazırlanan “Türkiye Deprem Bölgeleri Haritası” esas alınır. Sınıflandırılan yapı tanımları:

  A- Çelik, Betonarme Karkas Yapılar: Çelik veya betonarme taşıyıcı karkas bulunan yapılardır.

  B- Yığma Kagir Yapılar: Karkas olmayan ve taşıyıcı duvarları moloz taş, kesme taş, tuğla veya boşluklu, boşluksuz beton briket gibi malzemeden yapılan; döşeme, merdiven ve tavanları beton veya betonarme olan yapılardır.

  C- Diğer Yapılar: Yukarıdaki gruplara girmeyen yapılardır.

  Yeni DASK düzenlemesi bünyesine, poliçe yenileme esnasında yapılan%20 indirime ek olarak %10 inşa yılı indirimi de ekleniyor. Böylece iki indirimden aynı anda yararlanılarak ödemede %30 indirim sağlanıyor. 1 Mart 2013’ten sonra uygulanmaya başlanan yeni DASK indirimi 2007 yılı ve sonrasında yapılan binalar için geçerli.

  Bir yapının DASK hesaplama işlemi bütün sigorta şirketleri için aynıdır. Sigorta primleri, her yıl, birim metrekare maliyetlerdeki artışa paralel olarak değişmektedir. Sigorta primleri nakit ve peşin olarak ödenmektedir.

  Binanızın depreme dayanıklı olması yetmez, yaşantınızın da deprem sonrasına hazır olması gerek. Bunun için en güvenilir imkan; Sigortacı Net DASK poliçesindedir.

  Dask sigortası sizi nelere karşı korur?

  Deprem Sigortasının Sağlayacakları

  Deprem sigortası binaların deprem ve deprem sonrası hasarları teminat altına almaktadır. Depremin, yangın, infilak ve yer kayması dâhil, sigortalı binalarda ve temellerinde, doğrudan neden olacağı maddi zararlar (merdivenler, asansörler, çatılar ve bacalarda meydana gelenler de dahil olmak üzere), sigorta bedeline kadar Doğal Afet Sigortaları Kurumu tarafından teminat altına alınmıştır.

  Afet sonrası mağduriyet ve kazazede olmak için herkes her an bir aday durumundadır. Mülklerimizi korumak kolay olmayacaktır hele ki günümüzde doğanın dengesi anlık enerji patlamaları sergileyebilmekte, bir kerede evsiz yurtsuz bırakabilmektedir. Deprem güvencesi bu tür mağduriyetlerin önüne geçebilecek önemli güç kaynakları arasındadır.

  Dask sigortasına kimin ihtiyacı vardır?

  Sizin İhtiyacınız Var

  Zorunlu Deprem Sigortası genel anlamıyla, belediye sınırları içinde kalan meskenlere yönelik olarak geliştirilmiş bir sigorta sistemidir.

  6305 sayılı Afet Sigortaları Kanunu gereğince, aşağıda tanımlanmış binalar güvence altına alınır:

  • Tapuya kayıtlı ve özel mülkiyete tabi taşınmazlar üzerinde mesken olarak inşa edilmiş binalar,
  • 634 sayılı Kat Mülkiyeti Kanunu kapsamındaki bağımsız bölümler,
  • Bu binaların içinde yer alan ve ticarethane, büro ve benzeri amaçlarla kullanılan bağımsız bölümler,
  • Doğal afetler nedeniyle devlet tarafından yaptırılan veya verilen kredi ile yapılan meskenler.

  Zorunlu Deprem Sigortası ayrıca yukarıdaki koşullara uyan;

  • Kat irtifakı tesis edilmiş binalar,
  • Tapuda henüz cins tashihi yapılmamış ve tapu kütüğünde vasfı “arsa vs.” olarak görünen binalar,
  • Tapu tahsisi henüz yapılmamış kooperatif evleri için de geçerlidir.

  Ayrıca;

  Henüz bağımsız tapusu olmayan ve 2000 yılından önce inşa edilmiş meskenlerin sigortaları, sigorta ettirenin beyanına dayanılarak ve arsa tapusuna ait bilgilerle yapılabilmektedir.

  Sizden Gelenler
  Sigortacı Net Ailesinin Milyonlarca Üyesinden
  Biri Olarak İleteceğiniz Her Mesaj Bizim İçin Ayrıcalık Demektir !
  Siz Söyleyin, Biz Yayınlayalım…
  Yorum Ekle
  Dask Sigortası
  Sigorta Teklifi Sunduğumuz Sigorta Şirketleri
  Müşteri Yorumları
  Enver Arı
  Sigorta işlemlerimde gösterdiği yardımlardan dolayı Sigortaci.net’e çok teşekkür ederim . Doğru ve bilgili insanlarla çalışmak isteyen h ...Devamı
  Onur Soybaş
  Poliçeyi ve gönderdiğiniz promosyonlarınızı Cuma günü aldım. Gerçekten çok kaliteli ve güzel malzemelermiş, teşekkürler. Yine başka ...Devamı
  Pınar Altıntuğ
  Hizmete bayıldım. İlk kez hiç uğraşmadan bu işi çok iyi fiyata hallettim, hediyeler için de çoook teşekkürler........ ...Devamı
  Günün Öne Çıkanları
  Marmara Depremi ve Dolu D...
  17 Ağustos Marmara Depreminin üzerinden 15 yıl geçti. Yaşananları hatırlatmaya gerek olmayan akıl... Devamı
  Diyanet Açıkladı; Sigo...
  Sigortacılığın, bazı kesimlerce helal bulunmaması fikrine karşı diyanet; sigorta yaptırmanın bi... Devamı
  Depreme En Dayanıklı Bi...
  Türkiye’de ilk kez Doğal Afetler Sigorta Kurumu tarafından düzenlenen en dayanıklı bina yarışm... Devamı
  Balıkesir’i Bekleyen T...
  Hesaplamalar gösteriyor ki Balıkesir’de risk altında olan evlerin sadece %38’i depreme karşı sig... Devamı
  Van İçin İyileşme Vak...
  Şiddetli depremler ile 2011’de üst üste iki kez sarsılan Van için oluşturulan seferberlik sonras... Devamı